K čemu slouží systém klíčového hospodářství a proč se pro něj rozhodnout

V mnoha firmách se ještě v dnešní době setkáte s typickou nástěnkou s háčky, na nichž jsou umístěny klíče. Pravdou ale zůstává, že se rozhodně nejedná o moderní a bezpečné řešení. Místo toho se vyplatí vsadit na systém klíčového hospodářství.

 

Jaké jsou výhody systému klíčového hospodářství

Pokud potřebujete mít naprosto přesnou evidenci o tom, u koho právě klíče jsou a komu mohou být vydány, je právě pro vás určen systém klíčového hospodářství. Jak je patrné z názvu tohoto řešení, jeho cílem je udržet v jednotlivých klíčích maximální pořádek.

 

Vše lze spravovat i na dálku

Systém klíčového hospodářství s mobilní aplikací vám umožní mít přehled o klíčích kdykoliv a kdekoliv. Stačí si jen otevřít mobilní aplikaci. Ta vám vždy prozradí, jaké mají klíče označení, kolik jich bylo vyrobeno a kde se právě teď nacházejí.

Aplikace také najde uplatnění v případě, že se pustíte do inventarizace nebo když potřebujete získat předávací protokoly či reporty. Ale samozřejmě, i když se jedná o mobilní aplikaci, stále pracuje s daty, které ji předáte. A je tedy třeba pamatovat na určitou chybovost, kterou může způsobit lidský faktor.

 

Řešení, které nedělá chyby? Klíčový trezor

Ještě bezpečnějším řešením pro správu klíčů je proto klíčový trezor. V podstatě se jedná o pevnou skříň, do níž uložíte jednotlivé svazky klíčů do uzamykatelných pozic. Trezor zavřete a zabezpečíte jej prostřednictvím elektronického terminálu, který ovládá přístup.

Následně pomocí aplikace nastavíte pravidla pro příjem a výdej jednotlivých klíčů. Díky tomu se již nestane, že by si například nějaké klíče vzala neoprávněná osoba. A pokud někdo náhodou nevrátí klíče ve vámi stanovený čas, automaticky vám přijde upozornění, abyste mohli začít vzniklou situaci řešit.

Více informací o zabezpečení bydlení a podnikání najdete na www.defendit.cz.