Kvalitní televize patří do každé domácnosti

tvMáte doma starší model televize, který byste rádi vyměnili za nový? V dnešní době máte na výběr mnoho druhů i značek, ve kterých se jen velmi těžko orientujete. Nejprve si musíte zjistit, jaký televizor byste vyžadovali, protože odlišné druhy mají i odlišné vlastnosti.

 

 

 

 

Klasická otázka zní – „LCD nebo plazmu?“

I když jsou tyto dva modely od sebe pouhým okem téměř k nerozeznání, každý z nich pracuje na základě jiné technologie. LCD televize byly prvním průkopníkem v oblasti plochých obrazovek.

 

 

Vyrábí se téměř ve všech velikostech a mezi výhody LCD patří hmotnost, tloušťka jen několik desítek milimetrů, velmi dobré podání barev a sledovací úhel až 180°. Plazmové televize jsou považovány za kvalitnější v rychlosti přenosu obrazu i ostrosti. Moderní technologie se ovšem nezastavuje.

 

 

Moderní doba si žádá stále lepší televizory

Televize, která je považována za nejkvalitnější, je v dnešní době LED. LED televize jsou podsvícené LED diodami v určitých částech obrazovky a nejnovější technologie podsvěcují obrazovku pomocí horizontálních i vertikálních světelných kanálků.  V současné době vychází LED technologie obrazu, co se týče kontrastu lépe, než LCD televize i plazmy.

 

Tolik druhů televizí nenajdete v každém obchodě, ale pouze u prověřených prodejců. Velmi kvalitním prodejcem televizorů je portál expert.cz. Na těchto stránkách naleznete všechny modely televizorů na jednom místě. Televize jsou pečlivě rozděleny do jednotlivých kategorií a každý model je popsán detailními informacemi.

 

Více informací a kompletní nabídku televizorů naleznete na www.expert.cz.