Lasery jsou nezbytností každé moderní výroby!

Pokud chcete zefektivnit, a hlavně urychlit svou práci, měli byste začít uvažovat nad pořízením různých laserů, jež vám pomohou ušetřit mnoho výdajů. Takže si můžete být jisti, že náklady spojené s pořízením laserového stroje se vám bezpečně vrátí – záleží na tom, jak často je budete používat a jakou práci pro vás odvedou.

 

Gravírovací laser

Gravírovací laser dokáže značit jak malé, tak i velké série výrobků. Jeho velkou výhodou je, že zajistí vaše výrobky proti padělání, jelikož vaši unikátní značku vyrytou hluboko do výrobku prostě někdo „jen tak“ nenapodobí. Můžete si být jisti kvalitou provedení díky přesně nastaveným trajektoriím os, jež zaručují rychlost a preciznost prováděného řezu či rytiny. Navíc nemusíte výrobek nijak fixovat k podložce, laser nevyvíjí na výrobek žádný tlak!

3D laser

Laser 3d je ekologicky šetrný, jelikož jsou materiály na jeho výrobu oproti jiným formám tisku sníženy až o 98 procent! Navíc jsou mnohem rychlejší a tisk je kvalitnější. Nejčastěji se tato forma tisku využívá v automobilovém průmyslu při výrobě karoserií, chladicích kanálů, nosních dílů a podobně. Využívají se také pro označení náhradních dílů, kompatibilně s katalogovým číslem. Ve zdravotnictví se podílí na tvorbě zubních komponentů, kostních náhrad či jiných implantátů.

 

Laserový gravírovací stroj

Laserový gravírovací stroj se vyznačuje vyšší efektivitou a rychlostí při zpracovávání plastů, překližek, kovů a dalších materiálů. Laicky řečeno – je chopen vyrýt prakticky cokoli, kamkoli – a to i dokonce do tak křehkého materiálu, jako je sklo. Nejčastěji se používá pro vyrytí značek či ochranných známek na produkty. Stačí do stroje zadat příkaz a ten již za vás všechno udělá.

Lasery jsou prostě k nezaplacení – a to i přes jejich vyšší pořizovací hodnotu!