Motorky, potápění a surf. Užijte si Bali naplno!

Že nejsou exotické tropické ráje nic pro pořádného chlapa? Tak to ještě neznáte Bali! Nebudeme vám představovat známá turistická letoviska se vším dostupným komfortem, která nedávají svým návštěvníkům pražádný důvod k opuštění jejich pohodlím nabitého programu. Místo toho vám ukážeme, jak si místní exotiku užít se vším všudy a odvézt si odsud skutečně maximální zážitky!

 

Chcete se potápět mezi mantami?

Šnorchlování a potápění na Bali má své nezaměnitelné kouzlo. Můžete tu šnorchlovat s mantami, potápět se mezi želvami nebo zkusit štěstí a vsadit na setkání s tajemným měsíčníkem. Ale nejsou to jen korálové útesy, které lákají návštěvníky do blankytně modrých hlubin. Oblíbené je i vrakové potápění třeba k USS Liberty na severní Bali v Tulambenu.

Jazykové bariéry se nemusíte bát, přímo na Bali najdete několik českých potápěčských center a jakmile se otrkáte, můžete se vydat i do exotičtějších lokalit. Ani nemusíte umět dobře plavat  -šnorchlování s ploutvemi nabízí množství pomůcek pro méně zkušené, a pokud vám chybí papíry na to opravdové potápění, můžete vyzkoušet alespoň zkušební ponor u certifikovaných potápěčských škol.

 

Surfování na Bali patří k legendám!

Hledáte to nejlepší místo pro surfování? Bali vás určitě nezklame. Nabídne nízké vlny úplným začátečníkům i skutečně vysoké vodní kopce pro zkušené profíky. Začít můžete surfařkými lekcemi s česky mluvícími průvodci na písčité pláži s dostatečnou hloubkou a postupně se dopracovat  až ke skutečným výzvám. Na to však budete určitě potřebovat více než jednu návštěvu!

 

Jak chutná Bali ze sedla motorky?

Je to snadné. Stačí si pronajmout terénní enduro na jihu ostrova a vydat se poznávat Bali na motorce. Doporučujeme zamířit na jihozápad a užít si nespoutanou jízdu po sopečných plážích s mořským větrem v zádech. A jakmile si terén trochu oťukáte, dostanou vás bezpochyby terénní stezky v okolí vulkánu Kintamani. Už jste někdy túrovali motor přímo v sopce?

Ale něco se najde i pro milovníky pohodlí a vyhlídkových jízd. Což takhle půjčit si parádní Harley Davidson a podniknout výlet na sever nebo západ Bali skrz malebnou krajinu až na nezapomenutelné pobřeží? Je jen na vás, co si vyberete. Potřebovat k tomu budete jen mezinárodní řidičský průkaz a chuť zkoušet nové věci. Máte ji i vy?