Na bagetu i tousty chodí studenti do ReFresh Bistro

Společnost Designex Food s.r.o. pod značkou ReFresh Bistro již od roku 2017 provozuje síť bister po celé ČR. V září 2017 začínala s jedním jediným bistrem, dnes jich provozuje 17 a od nového školního roku rozšiřuje počet na 35. Vyrovnala se se všemi překážkami, jež byly provozovatelům bufetů v posledních letech postaveny do cesty, ať už jde o pamlskovou vyhlášku, nebo covid.

ReFresh Bistro je oblíbené nejen mezi žáky, ale také učiteli. Školní bistra z této sítě totiž nabízí čerstvé a kvalitní potraviny, výběr studených i teplých pokrmů a nápojů je bohatý, přesto plně odpovídá pamlskové vyhlášce.

 

Proti pamlskové vyhlášce s čipovými kartami

Pamlsková vyhláška přišla v roce 2016, první školní bistro ReFresh Bistro se objevilo v roce 2017. Chytilo se příležitosti a nahradilo školní bufety, které nebyly schopné se s novými pravidly vyrovnat. Přišlo se sofistikovaným elektronickým systémem čipových karet. Studentům jsou zdarma rozdány karty a podle těchto karet pak pokladna pozná, který student si může a nemůže koupit méně zdravé produkty, jež neodpovídají pamlskové vyhlášce. Obsluha tedy nemusí zdlouhavě nic ověřovat, vše je plynulé a jednoduché. Provozovatelé ReFresh Bistro totiž dobře vědí, že přestávky jsou krátké.

 

Plány jsou obrovské

Do budoucna plánuje školní bufet ReFresh Bistro ještě další změny. Do roku 2026 je jejich cílem mít otevřených 70 poboček, tedy zdvojnásobit počet, který bude v provozu od září letošního roku. V brzké budoucnosti se plánují taktéž samoobslužné pokladny, které by ještě zkvalitnily a zrychlily služby. Jejich instalace již započala, do konce roku 2021 by jimi mělo být pokryto přes 40 % poboček.

A jaké nabízené pokrmy patří mezi oblíbené? Ročně celá síť ReFresh Bistro obslouží 1,5 milionu zákazníků a za celý rok se vyrobí 1,2 milionu zapečených toustů, ty patří k oblíbeným pochoutkám. Dále se hodně prodávají bagety a samozřejmě káva.