Na motorce je důležitá především bezpečnost

Každý, kdo se někdy projel na motorce, už u této vášně většinou zůstal. Pocit svobody, rychlosti a bublání motoru jsou téměř magické a kdo jednou začal, málokdy skončí. Aby nemusel končit moc rychle, je potřeba mít dobré oblečení, bezpečnou přilbu a kvalitní boty, které při případné nehodě ochrání.

Stylů jízdy a typů motorek je více a tak si každý najde to, co ho nejvíce baví. Milovníci rychlosti a adrenalinu vyrazí na okruhy, jiní dají přednost enduru a zdolávání terénu a někdo se prostě jen rád kochá při pomalé jízdě krajinou. Ve všech případech je ale na prvním místě bezpečnost a to nejen z pohledu jízdy, ale také z pohledu toho, v čem na motorce jedeme. V dětství nás bezpečnost netrápila a při ježdění na starých motorkách na poli za vesnicí jsme se po pádu otřepali a s kamarády jezdili dál, na silnici však může mít podobný pád nepříjemné následky. Nejdůležitější je přilba, která v případě pádu ochrání hlavu a zmírní náraz. Vždy vybírejte kvalitní a osvědčené, nabídka přileb na motorku je široká a tak i v různých velikostech není problém vybrat tu, která je přesně pro vás. Musí dobře držet i při prudkém pohybu a samozřejmostí je vysoká odolnost a kvalitní materiál. Při jízdě pak oceníte i dobré větrání a dobře ukotvené plexi.

Mít dobrou helmu a vyrazit v šortkách a sandálech ovšem vaší bezpečnosti moc nepomůže. Boty jsou dalším důležitým ochranným prvkem, neboť nohy máme nejblíže silnici a při pádu jsou ohrožené nejvíce. Podle typu ježdění volte i typ bot, na okruh jiné než na choppera. Stylové boty na motorku mohou být nejen kvalitní a dobře chránit, ale také skvěle vypadat. Oblečení volte buď kožené, nebo textilní či vsaďte rovnou a kombinézu. Dbejte na dostatek chráničů a pečlivé prošití jednotlivých švů, i to vám dokáže pomoci při pádu nebo nárazu. Nezapomeňte na rukavice ideálně také s chrániči.

 

Jízda na motorce dokáže být skvělým zážitkem i odpočinkem a s dobrou výbavou kromě pocitu svobody máte i jistotu, že pro své bezpečí a ochranu jste udělali vše potřebné.