Najděte mezi vyvolenými svoje auto snů

Snad každý člověk má svoje vysněné auto nebo alespoň ví, jaký typ vozů se mu líbí. Nelze ale jednoznačně určit, jaká auta dominují u žen a jaká u mužů. Nejjednodušší je zaměřit se na typy vozů. Jste rodinně založení a budete tedy hledat pohodlné a velké auto, nebo naopak nedáte dopustit na přeplňovaný šestiválec? Pokud patříte mezi tu druhou skupinu, pak pro vás máme stručný přehled několika značek a typů vozů, které by neměly uniknout žádnému milovníkovi aut.

Při výběru vhodného vozu bez pochyb záleží na vašem rozpočtu. Skutečné perly najdete často i v zasypané garáži, ale pro pořádnou klasiku je často potřebné sáhnout hluboko do kapsy. Milovníci automobilů jsou ochotní na svůj vysněný kousek šetřit dlouhé roky nebo čekat, až bude unikát na prodej.

 

Sběratelské kousky

Mnoho aut se stane slavnými podobně jako lidé – zahrají si ve filmu. Jedním z těch, které byste rozhodně chtěli mít za svými garážovými vraty, je Aston Martin DB5, který si zahrál v jedné z prvních Bondovek. Tenhle elegantní vůz dovede zlomit srdce snad každému milovníkovi aut.

Podobné pocity ale automobilový nadšenci bez pochyb zažívají při pohledu na značku Bugatti. A to nemluvíme o té, která nyní patří pod koncern VW. Bugatti se zpočátku proslavilo závodními auty jako Type 13, které dodnes patří k nepřehlédnutelným modelům této značky.

Ford Mustang Shelby. Kdo by neznal tohle kouzelné zaklínadlo, které do kolen přivedlo nejednoho člověka. Známá Eleanor učarovala statisícům filmových diváků, ale jméno Shelby figuruje v názvech ještě zajímavějších modelů. Tak třeba toho, kterého bylo vyrobeno pouhých 34 kusů modelu GT350R, což ale pořád nemá na model EXP500, tak zvaný Green Hornet. Po světě se totiž prohání pouze jediný

 

Moderní střely

Není náhoda, že v žebříčku nejdražších aut všech dob se často objevují auta značky Ferrari. Výrobce často vytvoří jen omezený počet kusů, režiséři je obsazují do oscarových snímků nebo trhají rekordy závodních drah. Mezi ty moderní supersportovní auta téhle značky neodmyslitelně patří LaFerrari. Bylo vyrobeno 499 kusů, takže pokud máte tučné bankovní konto, určitě se na něj podívejte.

Pokud mluvíme o autech, které dominují současnému automobilovému světu, nemůžeme vynechat značku Tesla. Elektromobily vizionáře Elona Muska se čím dál tím častěji objevují na seznamu přání milovníků technologických vymožeností. Nicméně pod střechou si tuto značku hýčkají takoví velikáni, jako je Steven Spielberg, Cameron Diaz nebo Leonardo DiCaprio.

Mezi jejich kolegy, které určitě stojí za zmínku, určitě patří také hypersport McLaren P1, který je inspirovaný vozy formule. Toto auto hraje mezi nejrychlejšími vozy světa významnou roli – jedná se totiž o hybrid, kterých v kategorii superaut zase tolik není. Tenhle osmiválec vás ke stovce kilometrů za hodinu dostane za méně než tři sekundy. Vzhledem k tomu, že jich je na světě necelých čtyři sta, můžete mít v garáži zaparkovaný skutečný poklad.