Napište si kvalitní životopis nejen v angličtině

Bez dobře napsaného životopisu se v dnešní době neobejdete. Zatímco před deseti lety se psávaly stručné životopisy plné zobecňujícících nicneříkajících frází, dnes tím žádného personalistu neohromíte.

 

Životopis v angličtině – základ úspěchu

První věc, kterou personalista uvidí, je váš životopis. Stojí za to nad ním strávit dostatečně dlouhý čas a věnovat pozornost nejen obsahu, ale také struktuře. Životopis v angličtině od vás mohou vyžadovat i v případě, že angličtina bude pouze jedním z komunikačních jazyků vašeho zaměstnání. Váš životopis tak bude muset splňovat základní požadavky – má být jasný, věcný a jednoduchý. Dejte si pozor na to, aby se v něm nevyskytovaly gramatické chyby. První dojem rozhoduje!

 

Výpis z rejstříku trestů na počkání

I vám se může stát, že již při pohovoru budete požádáni o prokázání trestní bezúhonnosti. Ta je běžně požadována u policistů, hasičů či zdravotních sester, zaměstnavatel ale může vyžadovat potvrzení také u dalších zaměstnání – tato praxe je běžná u povolání, při kterých je vám svěřena peněžní hotovost. Výpis z rejstříku trestů na počkání si můžete obstarat na pobočkách České pošty s kontaktním místem veřejné správy Czech POINT, pro držitele datové schránky je služba dostupná online.

 

Životopis v současné době

Pokud již máte několik let úhledně psaný životopis s nádhernou fotkou a zdá se vám, že tak splňujete vše potřebné, měli byste si uvědomit, že stejně jako móda, mění se i požadavky na standard dobře psaných životopisů. Články pojednávající o současných trendech v psaní životopisu jsou psány přímo personalisty – ti vám nejlépe poradí, jak napsat životopis, aby zaujal a odlišil se od ostatních. Už se vám nestane, že splynete s davem.

Čas věnovaný přípravě kvalitního životopisu se vám vyplatí.