Nebojte se repasovaných počítačů

Už vám váš počítač nebo notebooky nestačí? Je potřeba na změnu nebo výměnu? Nebojte se zkusit repasované počítače. Jsou ve vynikajícím stavu a od renomovaných značek jako je Dell. Proč se přestat bát repasovaných počítačů, se dočtete v našem článku.

 

 

Víte, že…

firma Microsoft navrhla speciální licenční program pojmenovaný Microsoft Authorized Refurbisher Program, který pomáhá usnadnit prodej repasovaných počítačů s legálním softwarem od Microsoftu? To je důvod k důvěře v repasované počítače.

 

Co je repasovaný počítač?

Repasované počítače jsou počítače opravené, které prošly profesionální kontrolou. Poté jsou znovu uvedené do provozu, což má na starosti odborník nebo přímo prodejce. Není tak vůbec žádný důvod se obávat nefunkčnosti nebo nejasného původu.

Nejčastěji se repasují počítače a notebooky z velkých firem. Firmy si berou počítače na leasing, aby je mohly pravidelně obměňovat. Po skončení nájmu se použité počítače vrací výrobci, který je poté nabízí k prodeji, a to dokonce se zárukou 3 měsíce až po 2 roky.

Jako repasované se také prodávají úplně nové počítače, které se nestihly prodat nebo počítače, které byly vystavené a sloužily jako model. Takové počítače nelze prodávat jako nové a nepoužité, a tak se prodávají s mnohdy výraznou slevou.

Rozdíl mezi repasovaným a bazarovým počítačem je znatelný. Většina bazarových počítačů se prodává bez jakékoliv technické revize, zkrátka v takovém stavu v jakém ho prodejce koupil.

 

5 důvodů, proč vybrat repasovaný počítač

  1. nízká cena
  2. značkový výrobek – kvalitní zpracování, vysoký výkon, servisní podpora
  3. minimální poruchovost
  4. záruka, někdy delší než od výrobce
  5. možnost si počítače před koupí vyzkoušet

 

Pro koho jsou repasované počítače?

Pro každého, kdo chce kvalitní a výkonný stroj za přijatelnou cenu a nevadí mu, že ž počítač někdo před ním používal. repasované počítače nebo notebooky jsou jako stvořené pro studenty, kteří nemají dostatek peněz na nový značkový počítač, ale potřebují ho ke studiu.

Ideální jsou Repasované počítače pro začínající podnikatele, kteří potřebují více výkonných počítačů, které podporují náročnější funkce, ale finance potřebují investovat do rozjetí firmy. Stejně tak repasovaný počítač ocení pracovníci v kancelářích.

 

Jaké značky se repasují?

Jelikož u repasovaného počítače nebo notebooku jde o tom, že můžete sehnat kvalitní a výkonný počítač ze přijatelnou cenu, nejčastěji se repasují vyhlášené značky jako je Dell, HP nebo Lenovo.

Velké firmy, které vyžadují opravdu spolehlivé a výkonné stroje volí právě osvědčené značky Dell nebo HP, díky jejich kvalitě zpracování, funkčnosti a také produktové podpoře. Ta se samozřejmě přenáší i na repasovaný počítač a tak i “druhý” majitel získá plnou podporu od prodejce.

 

Můžete si ho postavit na míru

Další výhodou repasovaných počítačů je možnost si ho postavit na míru. Můžete si vybrat grafickou kartu, DVD mechaniku, pevné disk,y zdroje nebo větráky, to je je možné vyměnit za nové. Vytvoříte si tak počítač, který bude odpovídat vašim požadavkům a nebude stát jako roční plat.