Nejen plesová sezóna si žádá eleganci

Vzhled je u muže stejně důležitý, jako u ženy. Při společenských událostech, ale i na mnoha pracovních pozicích, patří elegantní oblek a sladěná kravata mezi základní výbavu.

Úspěch je v eleganci

Úspěšného muže poznáme většinou na první pohled. Dobře padnoucí oblek, decentní kravata, úsměv na tváři a příjemné vystupování. Na mnoha pracovních pozicích, a nejen těch vedoucích, je dnes minimálně sako naprosto nezbytné a často se objeví také různé příležitosti, kde je potřeba být formálně oblečen. Proto by elegantní pánské obleky měly patřit do seznamu základního vybavení šatníku každého muže, bez ohledu na jeho profesi nebo věk. I když třeba není potřeba do práce, využití najde na plesy, svatby, pohřby, divadelní představení i rodinné oslavy a často se nakonec i v práci najde příležitost, ke které je oblek potřeba. Stejně tak potřebná je i kravata, bez které není celkový vzhled dokonalý. Kravatu volíme s ohledem na aktuální módní trendy, barvu košile nebo barvu šatů partnerky, pokud jdeme v páru třeba právě na ples nebo oslavu.

 

Lehce neformálně

Při některých neformálních příležitostech není nutné mít celý oblek, ale je vhodné mít alespoň sako. Vkusné pánská saka  lze nosit s rozhalenkou, košilí nebo i na polotričko a dát tak outfitu takový  vzhled, jaký je potřeba. Ideální je řídit se příležitostí, na kterou se chystáme a také podle oblečení partnerky. Pokud ona vyrazí na ples v dlouhé večerní róbě, sáhneme také po obleku. Na zahradní párty k oslavě narozenin kamaráda pak můžeme vyrazit v saku a džínách, celý outfit doplníme třeba o košili.

Kombinovat zdánlivě sportovní trička a košile s elegantním sakem je trendem posledních let. Dobře vypadat může muž v každém věku bez ohledu na to, co dělá a za se každý den chystá do kanceláře projednávat stamilionové kontrakty nebo pomáhá dětem učit se číst.