Není nutné utrácet statisíce za nové auto!

faceman.cz_auto-vyhybka_cz_nahledovyZačínáte zjišťovat, že vám váš současný automobil už nevyhovuje nebo že se na něj už nemůžete naplno spolehnout? V takovém případě byste rozhodně měli začít přemýšlet o nákupu auta nového. Takového, které vám bude opět maximálně vyhovovat a sloužit spolehlivě dlouhá léta. A nemusíte se soustředit jen na nákup nových modelů přímo z výroby. Dlouhá léta spokojeného užívání vám mohou přinést i ojetá auta z autobazarů. Navíc za ojeté automobily zaplatíte mnohem nižší částku.

Nic se nemá uspěchat

Pokud se rozhodnete vybrat ojeté vozy z bazaru, nic byste neměli uspěchat. Samotnému výběru ojetého vozu je zapotřebí věnovat větší pozornost, než výběru nového auta. Sami jistě znáte případy, kdy se kupující nechal napálit autobazarem při prodeji vozu, že za vysokou cenu koupil nekvalitní vůz a podobné případy, které mohou od nákupu ojetého auta spíše odrazovat. Jeden takový případ můžete najít v tomto článku. Pokud se ale budete soustředit na správné náležitosti daného vozu, tak riziko minimalizujete.

 faceman.cz_auto-vyhybka_cz_01

Základní kroky pro bezpečný nákup ojetého vozu

Postupujte v několika základních krocích. Tím prvním by vždy měl být výběr správného autobazaru. Najít spolehlivý autobazar v Praze nemusí být tak snadné, jak se na první pohled může zdát. Vezměte si technický průkaz daného auta a zjistěte, zda údaje v něm souhlasí s realitou. Důležité je, aby byly v souladu především údaje, jako číslo motoru, VIN, barva auta a číslo typu motoru. Zjistěte, zda vozidlo není ve vlastnictví třetí osoby (zda není zatížené leasingem, úvěrem nebo není v exekučním řízení). Samozřejmostí by měla být důkladná kontrola stavu karoserie vozu, podvozku a motoru. Pokud vám autobazar nedovolí si s sebou na prohlídku vzít mechanika, zřejmě má důvod něco tajit.

 faceman.cz_auto-vyhybka_cz_02

U některých autobazarů můžete rovnou nechat svůj vůz

Některé autobazary vám pomohou vyřešit situaci s vaším stávajícím vozem, který tam můžete rovnou nechat. Výkup ojetých vozů bude financován protiúčtem a o cenu za výkup bude snížena cena nového vozu. Ušetříte si finance i starosti, které jsou s prodejem spojené.