Obliba vína v podobě dárku roste. Jak vybrat to správné víno?

Blíží se narozeniny či svátek někoho z vašich přátel či známých? Neustále přemýšlíte, jaký dárek vybrat, ale nic vás nenapadá? Potom sáhněte po kvalitním vínu, jehož obliba se neustále zvyšuje. Hlavní předností je všestrannost. Kvalitní vína v podobě dárku se hodí pro ženy i muže a obdarovaný může víno vypít při romantické večeři, ale i uvařit z něj chutný oběd. Navíc víno lze zvolit pro jakoukoli příležitost, nemusí jít jen o narozeniny či svátek. A jak vybrat to pravé?

 

Barva vína

Kromě kvality vína je třeba se zaměřit na jeho barvu. Vybírat můžete vína červená, bílá a růžová. Pokud víte, kterou barvu vína obdarovaný preferuje, tak máte vyhráno. Ale i když nevíte, tak není nutné volit jiný dárek, stačí se zaměřit na oblíbené pokrmy obdarovávaného nebo je odvodit. Má-li rád masité a těžší pokrmy (hovězí, vepřové či zvěřinu), volte červená vína, která se k nim dokonale hodí. Má-li oslavenec rád lehká jídla (saláty, mořské plody, kuřecí), pak vybírejte bílá vína. K letnímu období se pak nejlépe hodí vína růžová.

 

Jak na obsah cukru ve víně?

Jakmile budete mít jasno v barvě vína, zaměřte se na obsah cukru ve víně. Na výběr máte ze sladkého, polosladkého, polosuchého a suchého. Sladká vína zvolte tehdy, když víte, že obdarovaný má rád sladké pokrmy a zajde si rád do cukrárny. Suché vína vybírejte pro osoby, které si hlídají štíhlou linii či nevyhledávají sladká jídla. Když si nejste jisti, tak zvolte polosuché či polosladké víno, které je dokonalým kompromisem.

 

Pořád si nevíte rady?

Při výběru se vyhněte především aromatizovaným vínům, jelikož ne každý je má v oblibě. Kromě tichých vín však můžete také vybrat také bublinky. Šumivá vína či sekty ocení zejména milovníci bublinek, ale obdarovaný víno snadno využije i při nějaké společenské události jako aperitiv. Vsadit můžete i na pravé šampaňské z francouzské oblasti Champagne, které ocení téměř každý. A rada na závěr, nezapomeňte na originální zabalení.

Široký sortiment kvalitních vín s příznivými cenami najdete na e-shopu 1er.cz, a to včetně dárkového balení.