Odhalte tajemství mužské elegance

Pod pojmem elegance si každý vybaví něco trochu jiného. Elegantní můžete být v drahém obleku i sportovních šortkách. Je to zkrátka celkový dojem, který do dokonalosti dolaďují detaily. Jak by tedy měl elegantní muž vypadat?

Upravený a sladěný
Zmačkaná košile, utržený knoflíček nebo sešmajdané boty nejsou drobnosti, díky kterým můžete svůj styl nazvat nedbalou elegancí. I když vše ostatní na vašem outfitu bude dokonalé, tyhle malé chybičky bohužel jsou to první, čeho si okolí všimne. Vždy je tak důležité mít oblečení čisté, upravené a bez viditelných chyb nebo nedostatků a to samé platí i o oholené tváři a účesu. Důležitou roli hrají barvy, jednotlivé kousky oblečení spolu musí ladit a tvořit příjemný celek, ne vzbuzovat dojem přeplácanosti a nesouladu.

Hodinky a šperky
Decentní řetízek nebo náramek je naprosto v pořádku, ale změť všech možných tkalounů, řemínků a přívěšků bude slušet spíše studentovi střední školy, než dospělému muži. Zapomenout nesmíte na kvalitní pánské hodinky, digitálky z tržnice z vás lva salónů neudělají. Barvu hodinek slaďte s celkovým outfitem nebo vybírejte neutrální barvu, která bude ladit ke všemu.

Do čeho to všechno dát
Málokdy stačí vyrazit jen tak s rukama v kapse, většinou potřebujeme nějaké věci nosit s sebou. U tašek, taštiček a batůžků platí: ke sportovním aktivitám sportovní batoh, do města a do práce tašku. Samozřejmě ne nákupní, ale třeba oblíbené pánské tašky přes rameno se hodí jak k obleku, tak k džínám. Nosit je můžete v ruce, přes rameno nebo křížem jako crossbody.

Boty

Čisté boty jsou základ, to slýcháme už od dětství. K obleku lakýrky a mokasíny, k džínám sportovní sneaky a k šortkám bez obav i sandály. Bez ponožek, samozřejmě. Žabky patří na pláž a i když jsou pohodlné a nemuseli byste celý rok nosit nic jiného, do města na nákupy s přítelkyní nebo na obchodní schůzku je přece jen neberte.

Peněženka
Taková ta další a nutná drobnost. Vytáhnout starou odrbanou peněženku z džínoviny při placení na rande nebo obědě s obchodními partnery je společenský trapas. Značkové pánské peněženky mají jednoduchý design, jsou praktické a nemusíte se za ně stydět.

Úsměv
Nejdůležitější a nejpříjemnější doplněk každého elegána je úsměv. Zamračený zamyšlený výraz sluší jen Georgi Clooneymu při honbě za padouchy, ale v běžném životě na úsměv nezapomeňte. Je to ten malinkatý detail, který odlišuje eleganci od arogance. A navíc to nic nestojí.

Pro elegantní vzhled nemusíte hned měnit celý šatník a kupovat desítky košil a kravat. Většinou máte všechny kousky pro skvělý outfit doma, jen je potřeba jejich kombinaci věnovat o kousek víc času. A nezapomenout na ten úsměv.