Oslavte Mezinárodní den žen!

Proč každým rokem probíhají oslavy MDŽ? Slaví se dnes ještě vůbec? Jakým dárkem ženu nejvíce potěšíte? Na všechny otázky vám přinášíme odpovědi v následujícím článku. Čtěte pozorně!

 

Odkud se vzal MDŽ?

Na oslavách tohoto svátku mají zásluhy americké švadlenky. Ty se v roce 1908 vzbouřily a odhodlaně vyrazily do ulic, kde stávkovaly za lepší životní podmínky, získání volebního práva a rovnoprávnosti pro ženy.

Dodnes tento svátek uctívají a v mnoha zemích právě 8. března protestují bojovnice za ženská práva. Oslavy získaly v průběhu času různou podobu, v České republice pro ně byly jednu dobu signifikantní nezapomenutelné rudé karafiáty.

Od roku 1990 již není MDŽ oficiálním svátkem, ale jeho tradice přežívá dodnes. Potěšte svou milovanou ženu nějakou maličkostí a láskyplným objetím, určitě jí uděláte radost.

I pod tou nejdrsnější skořápkou se v každé ženě ukrývá křehká květinka, která touží po vřelém objetí a pohlazení. Není-li tomu tak, je možné, že u ní dominuje mužská část nad ženskou a měl byste se partnerce pomoci vrátit se do rovnováhy, přiklonit ji k jejímu ženskému já. To dokážete pouze v případě, že ve vás samotných převládne vaše mužská část. Způsob vyrovnávání necháme na vás. 😊

Dárek pro:

* partnerku

Místo nepotřebného dárku můžete například nakoupit suroviny a připravit své milé lahodnou večeři. Vyvarujte se těžkým klasikám! Knedlo-vepřo-zelo by sice nejednu ženu potěšilo, ale předpokládáme, že chcete v příjemném večeru pokračovat i po jídle a nechcete oba unavení odfukovat u televize. Zkuste uvařit lehké, neotřelé, třeba exotické jídlo. Pokud si netroufáte, večeři objednejte a ukuchtěte alespoň jednoduchý a chutný dezert.

Radost určitě uděláte také intenzivní masáží celého těla. Použijte přírodní oleje a jemně masírujte i partie, ke kterým se běžný masér v salónu nikdy nedostane. Vytvořte příjemnou a uvolňující atmosféru v místnosti, kde masáž proběhne. Aromaterapie a relaxační hudba budiž vám skvělými partnery. Dokonalé odreagování bude pro partnerku jistě vzácnější než tisíc růží.

 

* maminku

Ženy jsou obrovské milovnice čokolády a květin. Buďte originální a místo celofánového pugetu řezaných růží letos sáhněte po flower boxu nebo rostlině v květináči. Radost určitě uděláte květinou a bonboniérou v jednom, květiny z ovoce obaleném v čokoládě vaše maminka určitě ještě nedostala.

Můžete jí vytvořit také vzpomínkové album, kde budou vaše fotky z dětství i z dospělosti. Vybírejte fotky, které pro vás i vaši maminku mají citovou hodnotu. Mámy se rády čas od času ponoří do minulosti. Vytvořené fotoalbum bude krásnou vzpomínkou a navíc pomůckou k procvičení dlouhodobé paměti. 😊

Pozor na početnost originálních darů! Buďte v rozdávání skromnější a nějaký ten nápad si schovejte na další významný svátek – Den matek.