Podle čeho vybírat Offroad pneumatiky na vaše SUV? 5 rad, které vám pomůžou při výběru SUV pneu.

5656565Vozy SUV neboli vozy sportovně užitkové se na našich silnicích objevují stále častěji. Pro mnoho řidičů je ale první seznámení s nimi tak trochu šokem. Vystačí si u nich s běžnými pneumatikami, nebo je lepší sáhnout po těch speciální offroadových?

Málokdo si SUV pořizuje jen proto, aby se rychleji proháněl po asfaltových cestách a cestičkách (a pokud přece jen, bohatě mu postačí běžné SUV varianty dezénů). Majitelé těchto robustních vozů očekávají bezproblémové zdolání i středně těžkého terénu. Ať už jde o příjezdovou cestu k chatě nebo lesní cestu při výpravách za dobrodružstvím. Potřebují proto kvalitní offroad pneu terénní, jinak se nedostanou dál, než za první výjezd na polní cestu.

 

Korejská kvalita pro české cesty

V Jižní Koreji se ve výrobě SUV pneumatik opravdu vyznají. Značka Nexen Tiger corporation je jedním z nejvýznamnějších korejských výrobců offroad pneumatik s tradicí výroby od roku 1942. Neustále vylepšované výrobní postupy a použití technologie dnes řadí Nexen SUV offroad pneumatiky mezi světovou špičku.

 

5 rad pro výběr SUV pneu

Pro automobily typu SUV můžete pořídit buď sportovní nebo tzv. tour pneumatiky. Sportovní pneu kladou důraz na rychlost, zatímco označení tour se hodí pro pneumatiky preferující bezpečnou a komfortní jízdu.

Offroad pneumatiky pro SUV by měly mít hlavně hluboký vzorek. Pouze takový si poradí i s náročným terénem. Šípovitý vzor je klasikou, která nikdy nezklame.

Zaměřte se také na zesílenou konstrukci, která bere v potaz zvýšené těžiště u vozů SUV a umožní vám dobrou manipulaci při řízení.

Chybět nesmí ani tužší provedení bočnic – odolné proti vysokým tlakům, které na pneumatiku při jízdě v terénu působí.

Typ pneumatik vybírejte podle toho, kde se se svým vozidlem převážně pohybujete. Pokud trávíte drtivou většinu cest na asfaltovém povrchu, nevyhnete se nákupu letní a zimní sady pneumatik.

Chcete-li při svém nákupu vsadit na jistotu, volte pneu Nexen SUV, které splňují všechny uvedené parametry a mají i něco navíc. Oceníte hlavně jejich velmi širokou nabídku a přehledné značení, díky němuž si snadno své nové gumy vyberete on-line bez nezbytné osobní návštěvy prodejce. Potěší vás také velmi příznivý poměr ceny a kvality. Pneumatiky Nexen jsou bezpečné, odolné a mohou se chlubit vysokým kilometrovým nájezdem. Šetřete svoji peněženku i nervy s pneumatikami Nexen SUV!