Pohodlné parkování v garáži není jen sen

Najít parkovací místo na sídlišti je někdy velký oříšek, u svého rodinného domu naopak zaparkujete bez problémů. Alespoň co se místa týče, ostatní už tak bezproblémové být nemusí.

 

Pro větší pohodlí

Garáž si u domu většinou pořizujeme proto, abychom své auto chránili před zloději a také rozmary počasí. Je pohodlné sednout si v létě do vozu, který nepřipomíná rozpálenou troubu a naopak v zimě nemuset škrábat namrzlá okna. Garážová vrata nám používání garáže mohou zpříjemnit, nebo naopak znesnadnit. Když ráno jedete do práce, na sídlišti jen přijdete k autu, nastartujete a jedete. U rodinného domu už to tak jednoduché být nemusí. Zavřít psa, dojít otevřít vrata garáže a někdy i vrata z pozemku, vyjet autem, zavřít vrata a zavřít garáž, pustit psa a vrátit se k autu. Když prší nebo mrzne, nic příjemného to není a odpoledne nás čeká ta samá cesta. Často se tak stane, že parkujeme raději před garáží, abychom si alespoň část nepříjemných úkonů ušetřili. Kvalitní vrata vám mohou ušetřit čas i zbytečnou práci, zvlášť pokud máte dálkové ovládání vrat. Pak jednoduše otevře vrata jediným stisknutím ovladače, když budete přijíždět či vyjíždět, a vrata se sama otevřou, aniž byste museli vystupovat z auta.

 

Vyberte vhodný typ

Garážových vrat je více typů a nejlepší službu nám udělají ta, která se hodí pro naše potřeby. Pokud přes garáž často chodíte do domu a používáte ji jako další vchod, zvolte si posuvná vrata, jejichž výhodou je možnost jen částečného otevření. Zasouvají se podél zdi a je tak možnost nechat je otevřené třeba jen na metr pro snadný průchod. Podél stropu se zasouvají sekční garážová vrata, která jsou nejoblíbenějším typem v současné době, umožňují totiž mít volný prostor podél zdí pro police a regály.  Hodí se také do garáží, ze kterých vyjíždíte přímo na silnici a klasická dvoukřídlá vrata by blokovala provoz.

Pokud máte garáž, je škoda ji nevyužít jen kvůli zdlouhavému parkování nebo vyjíždění. Kvalitní dálková vrata dokážou zpříjemnit a zjednodušit vaše každodenní cestování.