Přivolejte si déšť, kdykoliv se vám zlíbí!

Když vidíme, jak déšť prospívá naší zeleni, přejeme si, aby pár kapek spadlo každý den. Aby se rostliny během horkého léta krásně hydratovaly a prospívaly. Zároveň se nám líbí ta myšlenka, že neplýtváme vodou a zalévání nás nestojí žádné úsilí. Deštík můžeme mít přitom, kdykoliv se nám zlíbí, stačí si pořídit správnou vychytávku.

Pár letních bouřek se již nad našimi zahrádkami prohnalo. Vidíme, že našim rostlinkám takové přeháňky více než prospívají. V letních měsících však spíše převládají horka a sucha, takže pořádných spršek se dočkáme zřídka. Na dešti nás těší, že zahrádka dostane správnou závlahu a nás to nebude stát ani vodu ani žádné úsilí. A tak si říkáme, kdyby se tak dal takový deštík přivolat každý večer, abychom nemuseli zalévat my. A také že dá, pokud víte jak na to!

Kärcher Rain System  šetří vodu a je velmi pohodlný. Kombinací Kärcher Rain Boxu (doporučená maloobchodní cena 2 250 Kč, k dispozici od 20. 6.) a zavlažovacích hodin nestrávíme zaléváním žádný čas. Dokáže zavést vodu až k rostlinám a pomocí kombinace kapénkové závlahy a zavlažování jim poskytuje dostatek vody, aniž by jí plýtval. Systém se skládá z hadic, hadic pro kapénkovou závlahu, kolíků pro jejich ukotvení a manžet, kterými regulujeme intenzitu zavlažování. Snadno jej můžeme natáhnout do záhonů, pod keře, ale i k truhlíkům. Tak se voda dostane přesně tam, kde je jí zapotřebí. Na hadice se dají snadno připevnit postřikové manžety nebo manžety pro kapénkovou závlahu, které umožňují přímé zavlažování rostlin. Otočnou hlavou se navíc dá podle potřeby nastavit průchod vody od 0 do 10 l/h, čímž se snadno předejde jejímu zbytečnému plýtvání. Na hadici lze připojit i filtr, který celý systém chrání před malými částečkami nečistot, lze jej připevnit snadno, rychle a bez nářadí, stejně jako ostatní komponenty zavlažovacího systému. Kärcher Rain System pracuje pod tlakem 4 bar. Velice efektivní je právě díky spojení výhod mikroodkapávání a běžného zavlažování. Navíc je snadno přizpůsobitelný jakémukoliv typu zahrady. Dokonale také funguje v kombinaci se SensoTimerem, se kterým si zavlažování můžeme nastavit během chvilky a přesně podle potřeb vašich rostlin.

Mezitím, co Kärcher Rain System bude pečovat o naši zahradu, my si můžeme užívat hezkých letních chvilek s vědomím, že naše rostlinky mají tu nejlepší péči a netrpí ani naše záda a ani životní prostředí.

Chcete více šikovných tipů na snadnou péči o vaši zahradu či domácnost? Klikněte na www.karcher.cz a inspirujte se.