Proč uvažovat o koupi dalekohledu?

__alekoh__ad_Ome_5044d2ceceb62Do lesa na lov, na ryby, na sport, na loď, k turistickým účelům, na astronomii a k mnoha dalším druhům činností. Ve všech těchto oblastech najdou využití dalekohledy. Právě proto by alespoň základní model neměl chybět v domácí výbavě žádného chlapa. Dalekohledy sice nebudou patřit k tak využívaným produktům, jako například fotoaparáty, ale dokáží mnohonásobně zpestřit zážitky.

 

 

 

Jaké jsou možnosti a kde vybrat?

Dalekohledy jsou optické pozorovací přístroje, které dokáží až několikanásobně přiblížit daný obraz. Samotných druhů dalekohledů však existuje velké množství. Základní dělení je podle jejich konstrukce na přímé (roof) a klasické (porro). Dále se ale jednotlivé kategorie dělí na velké množství dalších druhů. Jednotlivé druhy mají specifické vlastnosti pro oblast, ve které budou nejčastěji využívány.

 

Vyhledávaná je i funkce nočního vidění

Někdy nastane situace, že nepotřebujeme vidět přiblížený prostor jen ve dne, ale i v noci. V případech, kdy je všude okolo nás tma jako v pytli je to složité. Právě proto jsou v současnosti vyhledávány i dalekohledy s funkcí nočního vidění. Tato technologie už dávno není jen vymožeností elitních bojových jednotek, ale je volně dostupná i na našem trhu. Nabídku dalekohledů s nočním viděním najdete ZDE.

Sportovní střelci a lovci mají jistě zájem také o puškohledy

Ať už jste majitelem pušky na sportovní střelbu nebo na myslivecké hony, možná budete vyžadovat i přiblížení obrazu u své pušky. V takovém případě nemáte možnost brát do ruky dalekohled. Jistě by vás tedy měly zajímat puškoledy, které se dají přímo instalovat na pušku. Některé modely také disponují funkcí nočního vidění a jsou dokonce nabízené s mnoha užitečnými funkcemi. Přesvědčte se sami o schopnostech puškohledů na dalekohlady-puskohlady.sk.