Prodáváte byt nebo dům bez realitky? Nedělejte to.

Většinou prodáváme byt nebo dům proto, že měníme bydliště nebo se jedná o dědictví. Pustit se do prodeje bez znalostí a bez realitní kanceláře je ale veliké riziko.

Práce, přírůstek do rodiny nebo chuť začít někde jinde bývají nejčastější důvody, proč svůj stávající domov opouštíme. Cílem je získat rozumnou částku, kterou můžeme investovat do dalšího bydlení nebo ji spořit a samozřejmě také snaha o to, aby celý proces prodeje nemovitosti proběhl hladce a bez problémů. Tak automaticky, jako se při bolesti zubu obracíme na zubaře a při závadě na automobilu na servis bychom se měli obrátit na realitní kancelář, která nám pomůže s prodejem od začátku do konce a pohlídá, aby vše proběhlo tak, jak má. I když se nám může zdát, že bez ní ušetříme, opak je pravdou. Realitní kancelář si sice za svou odvedenou práci vezme určitou provizi, ta se však po podrobnějším zamyšlení ukáže jako výhodná investice, která nás ochrání před riziky i starostmi.

 

Praxe je důležitá

Málokdo má perfektní přehled o realitním trhu a zná všechna jeho úskalí. Právě proto se vyplatí přizvat si ke spolupráci odborníky a svěřit jim celý prodej domu nebo bytu. V době sociálních sítí a internetu se sice může zdát, že nám stačí napsat inzerát a přidat pár fotek, odpovědět zájemci o prohlídku a pak už jen podepsat smlouvu, ale tak jednoduché to opravdu není. Základem je dobrý odhad ceny nemovitosti, který odpovídá její velikosti i stavu a zohlední také lokalitu a další faktory. Ten provádí realitní kancelář pro své klienty zdarma a poskytne jim i potencionálním kupcům jasnou představu o ceně. Následně pak zajistí profesionální fotky a zadá inzerát, který bude obsahovat veškeré náležitosti. Postará se o komunikaci se zájemci, organizaci prohlídek a zajistí veškeré potřebné podklady a informace. Následně díky kontaktu s lidmi v oboru pomůže s vypracováním kupní smlouvy a dalšími právnickými záležitostmi.

Zkuste si spočítat, kolik by vás stál prodej bez realitní kanceláře a to nejen peněz, ale také času. Času, který strávíte komunikací se zájemci, právníkem, úřady, institucemi a notářem a se stálou obavou, zda jste na něco nezapomněli a zda opravdu vše proběhne tak, jak má. Spolupráce s realitní kanceláří vás všech těchto starostí zbaví.