Rozvíjí se u nás americký trend bydlení?

krabicePřestože typický americký způsob života, nebo alespoň jeho obraz, musíte buďto milovat anebo nenávidět, některé chytré nápady jim nelze upřít. Jejich způsob bydlení se stává trendem i v Praze.

 

 

 

 

Zaskládaná garáž, technická místnost plná haraburdí, všechny úložné prostory beznadějně obsazené. Takový obrázek v průměrné americké rodině neuvidíte (samozřejmě i tam se najdou výjimky). Naopak průměrná česká rodina si stále naplňuje sklepní prostory k prasknutí. V čem je zásadní rozdíl? Vždyť nálepku světových „znečistitelů“ mají právě naši zámořští sousedé. Nicméně v takzvané zemi neomezených možností existují služby takřka na všechno. A co ještě nebylo vymyšleno, to se nejspíše právě teď v nějaké vyklizené garáži vymýšlí.

luxusniaparma

Sklady nejen pro firmy, ale i pro domácnosti. Zdánlivě banální nápad, který se v USA setkal s obrovským nadšením. Proč si schovávat přebytečné či sezónní věci doma, v garáži, nebo v potřebných úložných prostorech? Stačí naložit auto, odvézt věci do vlastního skladu, který je přístupný nonstop, je v něm stálá teplota, je hlídaný kamerami a kompletně pojištěný. Věci senemohou ztratit, zkazit, jsou naprosto v bezpečí a já je mohu kdykoliv používat. Kola, lyže, objemné peřiny, pneumatiky, sezónní oblečení, nábytek to vše si přeci mohu uskladnit jinde, než doma ve sklepě, na balkóně či v garáži. Věděli jste, že na jednoho obyvatele USA připadá až 0,5m čtverečních skladovacích prostor?

lessmesss

Tomuto trendu začínají podléhat i české domácnosti. Pražané mohou již několik let využívat sklady Less Mess Storage, které jsou v Holešovicích, na Pankráci a v Dejvicích. K dispozici jsou komfortní kóje v různých velikostech. Vybere si skutečně každý (sklady od 1m2 do 30m2). Jakou zvolit velikost? Pro představu – kompletní vybavení bytu 2+kk se v pohodě vejde do kóje o velikosti 5 metrů čtverečních. Cena za takovou kóji (s 24 hodinovým přístupem denně, sedm dní v týdnu, s kompletní ostrahou i pojištěním) začíná na 2.300 Kč měsíčně. Na sezónní věci však stačí i daleko menší prostory. Více na www.lessmess.cz.