SEX – TO JE OČ TU BĚŽÍ

sexDělíme se na tři kategorie. Ta první se domnívá, že mluvit o sexu na veřejnosti, je hrdelní zločin. Druhá dělá, že mluvit o sexu na veřejnosti je normální, ale při slovech uspokojení, rozkoš nebo vyvrcholení uhýbá očima, tře si zpocené ruce a dýchá tak zhluboka, že se jí z přemíry kyslíku točí hlava. Třetí skupina si debaty o sexu užívá a navíc s neskrývaným zájmem pozoruje reakce prvních dvou skupin.

Seznamovací agentura Náhoda, specializující se na individuální vyhledávání partnerů se rozhodla získat odpovědi od všech tří skupin. Vědoma si pravdivosti hesla „papír snese vše" sestavila dotazník o sexu. Odpovídali všichni – pobouření, stydlíni i excentrici, aby nás společně utvrdili v tom, že sex je skutečně to, oč tu běží.

Statistiky, odhalující, že nezadaní myslí na sex častěji než zadaní, neexistují. Jsou však obecně známá tvrzení, že chlap myslí na sex v průměru každých šest minut. Ženy pak každých dvanáct. Podle těchto závěru se to v ovzduší sexem jen hemží.
„Je pro nás důležité znát klientův pohled na sex. Primárně v případě, kdy je nějakým způsobem vyhraněný. Naším cílem je, aby si vzájemně doporučení partneři rozuměli mimo jiné právě v sexu." Prozrazuje Veronika Vinterová, majitelka Náhody.

Postel v první nebo až ve druhé řadě?
Do skupiny, jež byla ochotna svěřit se se svým pohledem a přístupem k sexu, patří ženy +, – 41 let a muži v průměru osmatřicetiletí. Na prvním rande by se svou partnerkou hupslo do postele 26 % chlapů. Ženy dělaly drahoty vždycky, proto by „na to" na prvním rande nevlítla ani jedna. A co po týdnu známosti? Na tom se vzácně shodují obě pohlaví. Ve 13 % přijde tento časový úsek pro první sexuální hrátky přijatelný jak mužům, tak ženám. Převážná většina nezadaných žen (87 %) však sebe samu plánuje svěřit do mužské náruče až po měsíci „očichávání". I chlapi nejsou zas tak hrrr, jak se o nich říká, protože sex po měsíčním vztahu očekává 63 % single klientů Náhody. „Z výsledků ankety, které se zúčastnilo více než 200 respondentů, vyplývá, že v seriozně vystupujících seznamkách, které Náhoda na trhu reprezentuje, nemají „sexuální turisté" co dělat. Jsme tu pro ty, co hledají skutečný vztah." Hodnotí otevřeně odpovědi klientů psycholog, kouč a lektor Tomáš Morávek.

Jsme promiskuitní?
Kolik partnerek či partnerů bychom měli mít, abychom už byli promiskuitní? Kde je ta hranice a kdo ji stanovuje? Jedna z britských statistik z roku 2011 tvrdí, že každý muž má za svůj život 9,3 partnerek. Což je v zásadě seriozní číslo. Pánové Weiss a Zvěřina na základě svých informací zaokrouhlují toto číslo na 10. Americká seznamovací agentura se od svých evropských klientů dozvěděla, že za svůj dosavadní život vystřídali 14 sexuálních partnerek. „Naši nezadaní muži nikterak nevybočují z průměru, protože do svých 38 let jsou zatím na 7 partnerkách. Promiskuita jim tedy nic neříká. Až na jednoho, který výrazně vybočuje z řady, protože se otevřeně hlásí ke 200 partnerkám." S úsměvem dodává majitelka agentury.

Ženy jsou na tom podobně, protože průměrně jsme na 7 mužských za jeden momentálně nezadaný ženský život do 41 let. V tomto případě bez výjimky. Ta se objevuje až v otázce sexu na jednu noc, který si klientky prožily maximálně jednou. Pouze jedna z žen se přiznává, že mužů, kteří prošli jen 1x její postelí, je nespočet.

„Trochu nás mrzí, že dáma nebyla konkrétnější, protože jeden z mužů přesnější byl, když uvedl, že měl už 175 sexuálních partnerek." Přidává pikantnost seznamovací agentka Jana Kupková.

Lámou rekordy v počtech, dala by je Náhoda dohromady?
„Neexistuje žádný vzorec na to, kteří dva lidé spolu budou šťastní." Odhaluje Veronika Vinterová. „V tom je naše práce nejtěžší. Proto při hledání partnera pro naše klienty spolupracujeme s psychology, kouči a dalšími odborníky. Nemohu tvrdit, že lidé, které láká častý a náhodný sex, by si rozuměli nebo naopak nerozuměli. Vnímám to tak, že v jejich případě, nejde zase tolik o frekvenci, jako o dobrodružství. To, jak dobrodružné sexuální hrátky partnerů budou, závisí zase jen a jen na nich. Na jejich fantazii, přístupu, nadšení, osobním nasazení a zkušenostech. Pokud by nebyla naše anketa zcela anonymní, rozhodně bych nezatracovala možnost, propojit mezi sebou muže a ženu s tímto pohledem na sex."

Jak jsme na tom s frekvencí? Za všechno může oxytocin!
O frekvenci v sexu už víme všichni všechno. Po celém dni utahaná, upracovaná a ustaraná žena stojí o sex stejně jako tygr o mrkev. Naproti tomu muž, po celém dni utahaný, upracovaný a ustaraný, získává v nočních hodinách zvláštní náboj, mění se v onu šelmu a je připraven svou oběť získat stůj co stůj. Překážky v podobě nesnesitelné bolesti hlavy nebo přesvědčivého spánku zdolává předstíranou hluchotou a slepotou. Tomu také odpovídají výsledky ankety, kdy 12,5 % mužů potřebuje sex ke svému život několikrát denně nebo alespoň každý den. To je odpověď, kterou nezaškrtla ani jedna z dotazovaných žen. Vícekrát týdně má chuť na sex 86 % žen a zbylých 14 % se spokojí s pár sexuálními styky do měsíce. To je zase naopak varianta, kterou nepřipouští ani jeden z mužů. Proč jsme v tomto pohledu tak rozdílní?
„Hledáním odpovědi se z odborného hlediska věnuje naše kolegyně Julie Gaia Poupětová. Podle ní, je vlastně velice prostá. Za všechno může oxytocin. Ženský hormon, který během dne milé dámy ztrácíme a s jehož absencí rapidně mizí i chuť na sex. Naše klientky mají Gaiu, ta má nespočet tajných triků, jak se o oxytocin a večery plné vášně už nadále neochuzovat." Mne si ruce majitelka Náhody, která neponechává náhodě nic a svým klientům servíruje přesně to, co si prostřednictvím špionážních anket možná i nevědomky objednají.

Tři různé skupiny, tři různé pohledy na debatu o sexu, ale vzácná shoda v jeho prožívání. Shoda, z níž vyplývá, že bychom si mohli užívat ještě mnohem víc. Protože, ať se nám to líbí nebo ne, sex je to, oč tu běží!