Šperky pro muže každého věku

Každý hoch je již od narození předurčen k postupnému vývoji v dospělého muže. Jejich životní úloha mnohdy nebývá tak lehká, jak se může zdát. Ve většině případech muž vydělává peníze pro rodinu, kterou zabezpečuje a ochraňuje. Je to určitá dávka každodenního stresu, za který si každý takový zodpovědný muž zaslouží být čas od času obdarován vděkem, láskou a popřípadě nějakým pěkným dárkem. Nebojte se muže obdarovat pánskými šperky, které dozajista ocení většina z nich.

Začínáme již u novorozence

Může vám to připadat jako nesmysl, ale už od pradávna je v naší zemi zvykem, darovat miminku něco tzv. do peřinky. Je to určitá investice do zlatého šperku s hodnotou, která u zlata neustále stoupá. Darujete tak synovy či vnukovi něco do začátku jeho života.

Pro chlapce jde obvykle o šperk, který bude nosit až v pozdějším věku. Nejčastěji jde o zlaté řetízky na které se vybere zlatý přívěšek dle libosti. Zlatý přívěšek znamení zvěrokruhu je velmi častým šperkem právě pro chlapce, u kterého samozřejmě ještě nevíte, jaký koníček nebo profese ho v budoucnu čeká.

Dárek pro dospívajícího chlapce

Zde už se potýkáme s trochu náročnějším úkolem, pokud chcete obdarovat dospívajícího puberťáka. Známe to zřejmě všichni z vlastních zkušeností, kdy jsme dostali dárek, který se nám příliš nezamlouval. Pro spokojenost všech je dobré trochu zapátrat a zjistit co má dotyčný rád.

Pokud máte obavy, že si váš milovaný puberťák ještě dostatečně nedokáže svůj nový šperk tzv. pohlídat a neztratit, potom doporučujeme pořizovat stříbrné šperky. Díky cenové dostupnosti vás tak ztráta šperku tolik nezabolí, jako kdyby šlo o zlatý šperk. V tomto věku jsou ideální stříbrné řetízky v masivnějším provedení, které se dají doplnit o stříbrný náramek stejného typu.

Co ocení dospělý gentleman?

Pro dospělého může se již výborně hodí zlaté šperky, které si náležité zaslouží a dokáže si jich vážit. Je také rozhodující, jaký typ muže chcete podarovat. Je to sportovní typ nebo muž, který se příliš neúčastní společenských událostí? Potom se držte zlatých pánských řetízků a náramků. Popřípadě zlatý pánský prsten bude dobře sloužit svému majiteli.

Vybíráte dárek pro muže jehož pracovní schůzky či společenské události vyžadují společenský oděv? Zde se přímo nabízí manžetové knoflíčky, které mohou být ozdobeny iniciály muže, pro kterého jsou určeny. Dalším nutným doplňkem pro společensky aktivního muže je kravatová spona. Je dobré, sladit barvu drahého kovu jak u spony, tak u manžetových knoflíčků. Výsledný vzhled tak bude doslova slazen k dokonalosti.