Stavba domu na klíč – ano či ne?

Každá stavba domu je náročná – je třeba sehnat vhodný pozemek, vyřídit úřední a právní formality a v neposlední řadě vyřešit financování celé stavby. Samotná stavba se pak může řádně protáhnout – zvláště, pokud se rozhodnete, že si dům postavíte sami. Jde to však i jinak! Proč si nepořídit dům na klíč?

 

Rychlé a pohodlné

Jestliže je vaším přáním bydlet co nejdříve, rodinný dům na klíč je ideální volbou. Veškeré starosti o stavbu domu můžete s klidným svědomím nechat na profesionálech, kteří se v dané problematice dobře orientují a jsou odborníky na svých místech. Stačí si nechat vypracovat projekt rodinného domu podle vašich přání, stanovit si cenový limit a vyřídit drobné formality a povolení na úřadech. Rychlé a snadné – to jsou stavby na klíč.

 

Ušetřený čas

Největší výhodou je bezpochyby fakt, že ušetříte velké množství času, které můžete věnovat své práci či rodině. Není neobvyklé, že lidé, kteří staví sami, nad stavbou stráví roky. To se vám však s domem na klíč stát nemůže. U každé stavby je totiž garantovaná doba, do které musí být dům dokončen.

Finanční úspora

Dům na klíč je také finančně méně náročný, i když to tak na první pohled nemusí vypadat. Při stavbě domu svépomocí se totiž může vyskytnout řada problémů, které budete muset řešit sami a které mohou být finančně nákladné. Porovnávání cen, shánění materiálů, problémy s dodavateli – to vše jsou situace, které se mohou prodražit. Ušetřit také můžete v případě nízkoenergetického domu. I když jsou počáteční náklady vyšší, dům vám je v průběhu několika let vrátí i s velkými úroky.

 

Velký výběr

Domy na klíč si můžete pořídit z různých materiálů. Záleží jen na tom, co vám bude vyhovovat více. Někdo volí cihlový dům, někomu zase více vyhovuje rychlá dřevostavba na klíč. Také rozměry domu jsou výlučně ve vaší režii. Toužíte po nízkém bungalovu, či jste si vždycky přáli masivní schody v patrovém domě? Je to jenom na vás.