Tipy pro přehlednou a vždy uklizenou dílnu

V uklizeném domě, včetně uklizené garáže a dílny, se vám bude bydlet nejlépe. Mějte kolem sebe pořádek a věřte, že se to projeví i na vašem psychickém rozpoložení. Inspirujte se ověřenými tipy, jak mít přehledný, otevřený a uklizený prostor kolem sebe.

 

Dílna v garáži

Plánujete-li stavbu garáže a už v projektu počítáte s tím, že součástí garáže bude i dílna, myslete na potřebné vybavení. V dílně rozhodně oceníte ponk, závěsné poličky, případně policové systémy, a to i s držáky na nářadí. Nedávejte ponk hned za garážová vrata, i když k tomu máte dost místa. Raději pracovní místo umístěte dál do garáže tak, abyste měli dostatečný prostor na jakoukoliv práci.

 

Jak uklidit garáž

Málokomu se chce do úklidu, obzvlášť pokud jde o úklid garáže, půdy nebo sklepa. Právě tato místa patří často jako odkládací prostory a nepořádek se v nich hromadí i měsíce. Udělejte si čas na úklid garáže třeba o víkendu a začněte tím, že si vše řádně naplánujete.

 

Začněte zvenčí

Nejdříve věnujte pozornost dvoukřídlým garážovým vratům a umyjte také okna, pokud jsou součástí garáže. Ještě před umýváním oken a dveří můžete kolem garáže posekat trávu a uklidit příjezdovou cestu. Postupně se dostávejte s prací dál, až k interiéru garáže a dílny.

 

Postupujte systematicky

Nejlepší způsob, jak uklidit garáž je vynést všechny věci ven a následně je venku uklízet a vracet dovnitř jen to, co opravdu potřebujete. Přichystejte si pytle na odpad a nebojte se vyhodit vše, co nepotřebujete a co si necháváte na horší časy. Neodkládejte věci do garáže se slovy, že by se něco mohlo jednou hodit, věřte, že na tyto věci zapomenete a zbytečně budete mít ve svém domě nepořádek.

 

Regály a jiné úložné prostory

Pořiďte si do své garáže regály a další úložné prostory. V tomto případě oceníte posuvná garážová vrata, která vám ušetří množství prostoru. Regály mohou být v garáži po stranách. Hodí se nejen na nářadí, ale také na zimní a letní pneumatiky, případně další doplňky k vozidlu. V garáži oceníte také plastové boxy s víkem, držák na nářadí, a také na zahradnické pomůcky.

Dbejte na úklid garáže, ale i dílny v ní, oceníte to nejen při práci, ale i při samotném parkování vozidla.