Titul MBA – co znamená a k čemu vám bude?

V oblasti podnikání a managementu bychom prestižnější titul, než je MBA, hledali jen těžko. Mezinárodně uznávaný a ceněný titul dokáže otevřít dveře k lepší práci i postavení.

Mít možnost u svého jména dopisovat magická tři písmena MBA znamená v oboru něco znamenat. Titul MBA (Master od Business Administration) je uznávaný po celém světě, protože jeho studium se kromě teorie zaměřuje na praxi. Po úspěšném absolvování této formy postgraduálního studia je MBA zárukou, že v oboru máte patřičné vzdělání i dovednosti, které dokážete využít v praxi. Pro své studium MBA si můžete svolit některý ze specializovaných programů podle oblasti zaměření, abyste výuku směřovali na rozšíření znalostí ve svém oboru a neučili se něco, co nepotřebujete.

Nejen pro podnikatele a vysoké manažery je studium MBA vhodné. Pomoci nastartovat nebo posunout kariéru i svou firmu kupředu může také začínajícím podnikatelům, vedoucím pracovníkům i představitelům z řad veřejné správy nebo neziskových organizací. Studovat však může každý, kdo chce ve svém oboru získat znalosti a posunout se dopředu. Na Cambridge Business School je forma studia velmi příjemná a časově flexibilní, aby se k výuce mohli připojit i opravdu vytížení lidé. Probíhá kompletně v češtině a formou e-learningu, online tak můžete studovat i z pohodlí domova nebo své kanceláře. Stejně tak se do výukové třídy můžete připojit na služební cestě, dovolené nebo o víkendu, je to jen na vás a na vašich časových možnostech.

Samotná výuka probíhá online a osobně se účastníte jen seminářů, které se konají 4x ročně. Na nich se setkáte se zajímavými lidmi nejen ze svého oboru a načerpáte mnoho inspirace. Semináře jsou vždy v sobotu, nemusíte si tak brát dovolenou nebo jakkoli omezit svou práci. Naopak, už během studia můžete získané znalosti ve své práci nebo firmě využívat. Tým lektorů, jehož členové jsou často sami vysocí manažeři, s vámi během výuky probírají reálné problémy reálných firem a samozřejmě i možná řešení. Můžete tak svou firmu zapojit do výuky a vytvořit z ní modelový příklad, nad kterým budete společně hledat to nejlepší řešení, nebo se z chyb jiných firem poučit. Umět převádět teoretické znalosti do praxe je to, čím je program MBA tak odlišný od jiných forem studia a proto vám může v kariéře velmi pomoci k lepšímu postavení i finančnímu ohodnocení.