Víte, co je bojler?

Pro někoho cizí slovo, pro jiné připomínka svého dětství. Mladá generace patrně teď tápe. Bojler je tepelné zařízení, umístěné zejména v koupelnách nebo technických místnostech, ve kterém se ohřívá voda. Přesně řečeno – teplá užitková voda, která vám teče z trubek při otočení kohoutků nebo posunutí pákové baterie.

Bojler se zasluhuje o to, aby vám teplá voda tepla kdykoliv se vám zlíbí a budete ji potřebovat. Ty tam jsou doby, kdy se teplá voda ohřívala na kamnech nebo na sporáku. Technické vymoženosti došly tak daleko, že dnes si domácnost bez teplé vody neumí nikdo představit a o tom, kde se voda ohřívá, vlastně pramálo ví a přemýšlí.

 

Jak to funguje?

Instalace bojleru je spojena se způsobem výběru, jaký zdroj energie zařízení využívá. Elektřina, plyn, pára, teplá voda, tohle všechno dokáže vyrobit teplou vodu a udržet ji v akumulovaném stavu pro potřeby uživatele. Bojler je vlastně takovou mega termoskou, která udržuje vodu v požadované teplotě po celou dobu provozu a ona vám teče podle libosti.

Výběr zařízení je na individuální potřebě a samozřejmě možnosti energetických dodávek. Těžko budete preferovat plynový spotřebič, pokud nemáte do domu zavedený plyn. Nejvyužívanějšími modely jsou proto modely elektrické, nebo kombinované s plynovými. Montáž bojleru nechte na profesionálech, neboť zapojení podle technických norem a licencí není zcela jednoduché.

 

Bezpečnost na prvním místě

Bojler musí být vybaven zabezpečovacím zařízením, jako je pojistný ventil a čidlo. V případě poruchy mají právě tyto dvě věci zásadní roli, kdy upustí přebytný přetlak. Výměna bojleru nebo jeho součástí je pak opět v režii odborníků.

Pakliže chcete mít servis po ruce a mistry z oboru na drátě, využijte služeb „bojlerdnes“, které lze získat 7 dní v týdnu na telefonním čísle 774 571 413.