Vybíráte optiku na AR-15? Máme pro vás 2 tipy

Pořídili jste si právě vysněnou zbraň AR-15 a vybíráte na ni optiku? Přečtěte si, jakým kolimátorem nebo puškohledem ji můžete doplnit.

 

Kolimátor se zvětšovacím modulem

První variantou je pořízení kolimátoru se zvětšovacím modulem. Toto řešení je přitom ideální pro ty, kteří budou střílet spíše na kratší vzdálenosti. A zároveň čas od času vystřelí na vzdálenost delší než 100 metrů.

Pořídit si můžete takzvaný Combo KIT od Holosunu. Jeho součástí je velmi oblíbený otevřený kolimátor HS510C, který se pyšní odolnou konstrukcí a přepínatelnými obrazy spolu se zvětšovacím modulem, s nímž budete střílet přesněji.

Zmíněný kolimátor je na montážní liště instalován společně se zvětšovacím modulem, který nabízí až trojnásobné zvětšení. Hlavní výhodou této varianty je přitom možnost zvětšovací modul během okamžiku odklopit.

 

Nebo vsaďte na puškohled

Druhou možností optiky pro AR-15 je puškohled. Skvělou variantu zde symbolizuje FOXsight 1-8×24 FFP. Díky jeho konstrukci v FFP záměrného kříže s proměnlivým zvětšením jej můžete použít jako kolimátor nebo jako puškohled se středně dlouhým dosahem.

Obecně se puškohledy vyrábí jako FFP nebo SFP ve druhé fokální rovině. Nabízí nižší cenu a zároveň přítomnost pevného kříže, na němž jsou výpočty korekcí a vzdáleností o něco složitější.

Popisovaný puškohled FOXsight 1-8×24 FFP však díky odpočtovému kříži v MRAD umožňuje provádět jednoduché korekce nebo odhady vzdáleností pomocí jednoduchého vzorečku.

Více informací ze světa kolimátorů a puškohledů najdete na www.holosun.cz.