Vyrazte na aktivní dovolenou do Nízkých Tater

Co nemáme u nás v České republice, musíme hledat jinde. Jako třeba hory. Když si chcete udělat výlet do hor, ať už v létě v rámci turistiky, nebo v zimě s lyžemi na nohou, můžete vyrazit do Krkonoš, Jeseníků či Beskyd. Pořádné hory ale hledejme jinde po Evropě. A to například hned u našich nejbližších sousedů. Slovenské Tatry patří mezi nejhezčí a pro Čechy také nejdostupnější pohoří v Evropě.

Rozdíl mezi tím vyrazit si na túru do Krkonoš a Nízkých Tater je značný. Poznáte to například při výstupu na Chopok, který je sice až třetím nejvyšším vrcholem tohoto pohoří, i tak má ale přes 2000 metrů, o čemž se může českým kopcům jen zdát. Především však jde o jiný typ hor, výhledy, které nabízí Krkonoše a Nízké Tatry jsou zcela odlišné.

 

Ubytování pro každého

Pokud hledáte tip na to, kde se při svých toulkách po Nízkých Tatrách usídlit, zkuste ubytování přímo v Jasné. Zde se nachází největší lyžařské středisko na celém Slovensku. Hotel Nízké Tatry nabízí různé druhy ubytování, od chaty v horském stylu, která vás svým vzhledem a přírodními materiály zcela přenese do místní horské atmosféry, až po luxusní apartmánový dům. Na své si přijdou i ti, kteří chtějí pouze někde složit hlavu, pro ně je jako dělaný cenově přijatelný hostel.

 

Bohatý aktivní i odpočinkový program v jakémkoliv ročním období

Zimní program je v této lokalitě jasný, upravené sjezdové i běžkařské tratě vám jsou k dispozici po celou zimní sezónu. V létě vám naopak může hotel Chopok sloužit jako základna pro zdolávání vrcholů, horské výpravy, poskytující nádherné výhledy na kopce i doliny, nebo zkoušení ferratových cest. Když už budete z turistiky unavení a nebude vám k odpočinku stačit váš hotel, vyrazíte za relaxem do Bešeňové, kde se nachází velký aquapark, či navštívíte některou z jedinečných okolních jeskyní. Nudit se zde rozhodně nebudete, a když k tomu budete mít sklony, hotel v Jasné vám k tomu poskytne perfektní zázemí.