Vyzkoušejte unikátní bezúdržbové materiály WPC na terasu i zahradu

Hledáte ideální materiál pro řešení podlahy na terase, pro venkovní posezení či odolnou cestu, která nebude vyžadovat žádnou speciální údržbu? V takovém případě může být správnou volbou unikátní WPC materiál, který kombinuje výhody dřeva a moderních plastových materiálů. Kromě využití ve formě dlaždič může posloužit také jako velmi odolné ploty. Jaké výhody tento materiál nabízí a z jakých variant můžete vybírat? To se dozvíte v tomto článku.

 

Odolná terasová prkna

Pokud hledáte materiál, který splní vysoké nároky z pohledu odolnosti i designově příjemného vzhledu pro použití na terasu, budou dobrou volbou například WPC prkna. Jde o materiál, který v sobě kombinuje příjemný dřevěný vzhled, ale s výbornými vlastnostmi plastových materiálů. Díky specifickému tvaru a celkovému provedení vynikají terasová prkna minimálními nároky na údržbu. V porovnání se samotným dřevem tak nejsou potřeba žádné dodatečné nátěry či speciální ošetřování. Zároveň jde o výrobek ekologický a šetrný k životnímu prostředí.

 

Venkovní dlaždice

Kromě terasových prken je možné využít i WPC dlaždice, které svými rozměry a uzpůsobením nabízí skutečně široké možnosti využití pro zajímavé cestičky. Tyto venkovní dlaždice se přitom mohou pochlubit podobnými vlastnostmi. Mají velmi dlouhou životnost a odolávají povětrnostním vlivům. Předností je také barevná stálost i při působení UV paprsků ze slunečního záření.

 

WPC ploty s dlouhou životností a minimální údržbou

Pro milovníky klasicky vypadajících plotů jsou ideální WPC plotovky. Jejich vzhled je na první pohled naprosto k nerozeznání od čistého dřeva. Velký rozdíl však spočívá v nulové údržbě, kdy nejsou potřeba žádné nátěry ani speciální ošetřování, aby se dřevo působením vnějších faktorů nezačalo rozpadat. Tento plot snadno nainstalujete a dále se o něj několik let nemusíte vůbec starat.