Zkraťte si čekání na PS5 hraním nejlepších herních titulů na „čtyřce“

Situace ohledně nejnovější generace fenomenální herní konzole Sony PlayStation nemá obdoby. Souhra nešťastných okolností, mezi kterými sehrála klíčovou roli pandemie, zapříčinila obrovské zpoždění výroby a brutální nedostatek zboží nejen u nás, ale i jinde ve světě. Někteří šťastlivci se již skvostu nabitého špičkovými technologiemi dočkali, jiní zůstávají ve střehu a modlí se, aby na ně přišla řada. Pokud patříte do druhé skupiny, máme pro vás návrh. Zůstaňte ještě na chvílí u PS4.

Stará, ale stále velmi kvalitní platforma

Proč byste měli setrvávat u PS4, když prodejci v brzké době naskladní modernější konzoli? Logických důvodů je hned několik. Za prvé jde o to, že ačkoliv se e-shopy snaží dělat maximum, vyhlídky nejsou růžové. Mnozí velcí hráči uvádí dostupnost k přelomu listopadu a prosince, jiné vidí letošní dodávky černě a raději neslibují vůbec nic. Některé řetězce s napojením na polský trh řeší nedostatek konzolí nákupem ze zahraničí, s tím jsou ovšem spojeny určitá rizika, například komplikovaná reklamace.

Pestrá plejáda TOP herních titulů

Posuňme se k dalším důvodům, proč se vyplatí s pořízením PS5 počkat. Čtvrtá generace PlayStationu sice není nejmladší (na trh se dostala ke konci roku 2013), ale stále si na ní zahrajete prakticky všechny zásadní herní tituly včetně těch s označením tzv. „next-gen“. Navíc se můžete vrátit ke klasice, jako jsou fenomenální GTA PS4 či Mafia 2 PS4. Milovníci multiplayerové řežby mají k dispozici třeba povedený Call Of Duty Black Ops 4.

PlayStation 4 je léty prověřená platforma, která má stále co nabídnout a v některých ohledech působí vyladěněji než její mladší příbuzný. Než Sony na PS5 vychytá všechny mouchy a mušky (např. nemožnost vytváření složek) bude ještě nějakou dobu trvat, a proto je rozumné s odepsáním PS4 počkat.