Zlaté mince, nebo slitky?

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Investovat do zlata se vyplácí v každé době. Nepodléhá inflaci a jeho cena prakticky neklesá. Investiční zlato je správnou volbou především v období ekonomické krize, která se na nás zřejmě řítí.

Investiční zlato vám jinými slovy nabízí hmatatelnou jistotu vašeho zabezpečení. Cena zlata není závislá na vládních rozhodnutích, ani ekonomické situaci. Na rozdíl od jiných komodit je stabilní. Začínáte i vy uvažovat o uložení svých úspor do tohoto zlatého kovu? Jednou z cest je nákup zlatých mincí Wiener Philharmoniker ražených ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti troyské unce. Tyto výjimečné zlaté mince můžete nakoupit například ve specializované firmě v pražském Obecním domě.

 

Poptávka po zlatu i stříbru

Po investičním zlatu je v současné době velká poptávka. Důvodů, proč tomu tak je, je víc. Jedním z hlavních je uzavření švýcarských rafinerií, které investiční zlato vyrábějí. Zásobování zlatem a stříbrem se v podstatě zastavilo. A to jejich deficit jen prohloubilo. A prohlubuje i do dnešních dní.

 

Nedostatek zlata i stříbra

Svět se tak potýká jak s nedostatkem stříbra, tak i zlata. A to i přesto, že jeho cena je v současné době nejvyšší za posledních 75 let! Poptávku trhu ani přesto nepokryje. I z těchto důvodů čeští investoři objevují půvab již zmíněných mincí Wiener Philharmoniker. S nimi totiž sází na jistotu. A vy můžete učinit totéž. A věřte, že opravdu dobře nakoupíte. Výkupní cena mince se totiž rovná ceně zlaté cihličky! Bude-li třeba, kdekoliv ji prodáte. V jakékoliv měně!

 

Zlaté mince jsou dokonalé

Předností, jimiž mince ve srovnání se slitky disponují, je však mnohem víc. Jen na pohled jsou zlaté mince dokonalé. Originálně zabalené, zapečetěné ve speciální fólii s hologramem. Pro klienty, kteří oceňují diskrétní jednání, je atraktivní i skutečnost, že mince nemusí být číslovány, tak jako to vyžaduje zákon u slitků.

 

Neváhejte!

Zlaté mince – Numismatika ovšem nabízí k prodeji i jiné mince. Vaší pozornosti by neměly uniknout i kanadské mince s motivem javorového listu, americké s reliéfem indiána a bizona stejně jako slavné australské „klokany“. Ještě váháte? Neměli byste!