Znáte důvody, proč si nechat postavit dům na klíč?

Řešíte otázku bydlení a nevíte, zda si nechat postavit dům na klíč? Podívejte se na důvody, které vám připomenou výhody vlastního bydlení. Investice do vlastní nemovitosti se vám vždy vyplatí, začněte tedy plánovat svůj vysněný dům.

 

Proč dům na klíč

Co si představíte, když se řekne stavba domu? Pro někoho je to možná jen práce, bolavá záda, každý den po práci na stavbě, a to včetně pracovních víkendů. Dovedete si však představit, že by to bylo jinak? Řešením je stavba domu na klíč. Na začátku vás čeká plánování, vyřízení financování a tu nejobtížnější část celé stavby, tedy realizaci, necháte na stavební firmě.

 

Výhody stavební firmy

Mezi výhody stavební firmy rozhodně patří bohaté zkušenosti, orientace ve stavebních materiálech a také stroje i nářadí pro ulehčení realizace domu. Zatímco vám stavební firma bude stavět dům, můžete svůj čas využít pro jiné aktivity, například výlety s rodinou, sebevzdělávání nebo třeba kariérní postup. Pokud si vyberete stavbu na klíč, můžete se těšit na hotový dům, kam se opravdu stačí jen nastěhovat.

 

Kdy budete bydlet

Většinou vám žádná firma nedokáže přesně odpovědět, na otázku, kdy budete bydlet. Na konečném datu totiž záleží mnoho okolností. Mezi nimi například to, jak rychle vyřídíte stavební povolení a zajistíte financování domu. U některých bankovních institucí je možné vyřídit hypotéku se všemi potřebnými náležitostmi i do měsíce.

Se stavebním povolením záleží na vytíženosti stavebního úřadu a také je potřeba doložit úplnou projektovou dokumentaci, včetně veškerých zákonných požadavků. Pokud nedoložíte vše potřebné, stavební úřad vás vyzve k doplnění a tím se může celé úřední řízení protáhnout. Všeobecně se však dá říct, že rodinný dům na klíč postavíte zhruba do roku, pokud vše půjde tak, jak má.

 

Co k tomu potřebujete

Ke stavbě vysněného domu na klíč potřebujete v první řadě stavební pozemek. Pokud pozemek již máte, je potřeba jej zaměřit a naplánovat stavbu domu, krok po kroku. V případě, že nevlastníte stavební pozemek, obraťte se na realitní kancelář, která vám pomůže najít ideální místo k bydlení. Následně vás čeká zmíněné projektování domu, kdy si společně s projektantem rozvrhnete jednotlivé místnosti v domě, včetně dalších podrobností, kam patří například typ vytápění, velikost pokojů, stavba patrového nebo nízkopodlažního domu a další.

Začněte svůj dům plánovat ještě dnes a již brzy se těšte na nový prostor, ve kterém se svou rodinou a blízkými vytvoříte útulný a příjemný domov.