5 tipů pro rychlý úklid koupelny

Nemáte tolik času na úklid domácnosti kvůli každodenním povinnostem? Nezoufejte! Mít hezky upravený a čistý domov lze i velmi rychle a snadno. Stačí se držet našich 5 tipů a vaše koupelna bude zářit čistotou!

 

  1. Vše má své místo!

Jako první se pusťte do veškeré kosmetiky a drogerie, kterou máte položenou na umyvadle, na skříňkách nebo policích. Vše má v koupelně své místo, proto všechny tyto přípravky odkliďte z očí, aby koupelna působila čistě a upraveně. Navíc se vyhnete tomu, že se na ně bude lepit prach nebo budou vytékat na umyvadlo či vanu a dělat nehezké skvrny, které jdou někdy velmi těžko odstranit. Ukliďte i ručníky, stylingové přípravky na vlasy nebo vysoušeč vlasů.

 

  1. Ukliďte prádlo

Válí se vám po koupelně hromady špinavého prádla? Pak si pořiďte dva koše na prádlo, do kterých budete třídit klasické oblečení a silně znečištěné textilie, jako jsou pracovní oděvy nebo špinavé utěrky z kuchyně. Vždy se ujistěte, zda máte v zásobě aviváž, prací prášek nebo prací gel!

 

  1. Umyvadlo

Jako další krok se vrhněte na umyvadlo. Omyjte a vyčistěte vodovodní baterie, vyleštěte zrcadlo a setřete pokapané okraje umyvadel od kosmetických přípravků a od vody. Kartáčky, zubní pastu i mýdlo uložte na své místo a nepokládejte na umyvadlo zbytečnosti, které zde být nemusí.

 

  1. Sprchový kout/vana a WC

Od umyvadla se přesuňte na sprchový kout nebo vanu. Vyčistěte speciálními antibakteriálními přípravky vaničku sprchového koutu nebo klasickou vanu a vyleštěte stěny sprchového koutu, k čemuž vám skvěle pomůže stěrka na vodu. Při každém úklidu koupelny zkontrolujte, zda není ucpaný odtok vody vlasy nebo dalšími nečistotami. Případně můžete použít čistič odpadů, který vás zbaví i nepříjemného zápachu v koupelně. Dále vydrhněte vodovodní baterii, setřete kachličky přípravkem proti plísni, doplňte toaletní papír a máte hotovo. Toaletu vyčistěte jak zevnitř, tak i z venku a nezapomeňte na desinfekci prkénka.

 

  1. Podlaha

Na podlahu se vrhněte až na konec, jelikož ji během úklidu můžete ještě znečistit. Podlahu nejlépe umyjete mopem s vonícím čističem podlah. Dobře umyjte každý kout podlahy, jelikož v rozích se rád hromadí prach.  Mopem vyčistěte i prostor pod koupelnovými skříňkami nebo pod závěsným WC! Na závěr může koupelnu provonět osvěžovač vzduchu s krásnou čistou vůní květin, lesa či citrusů.

Netrapte se únavným a zdlouhavým úklidem koupelny. Jděte na to dle našich 5 kroků a máte vystaráno!