6 způsobů, jak dát akné K.O.

Opět a zase. Zbavili jste se jednoho, vyrašily další dva. Proklaté pupínky vám pijí krev již řadu let a doposud jste nepřišli na způsob, jak se jich zbavit… Zaručených tipů je přitom na internetu víc než dost, možná jste jim jen nevěnovali dostatek pozornosti a místo toho na tvář „patlali“ jeden přípravek za druhým. Dejte si proto malé opáčko nejúčinnějších způsobů péče o aknózní pleť. Zřejmě tušíte, že je vhodné dodržovat všechny.

 

1. Nečistoty a make-up musí pryč

Pod nánosem make-upu a líčidel pleť trpí. Pokud je to možné, omezte zkrášlování na minimum a nechte pokožku dýchat. A rozhodně nepodceňuje význam pravidelného čištění tváře od všech nečistot, které na ní během dne ulpí. Skvělým pomocníkem je micelární voda. Ta od Biodermy (Sébium H2O) si poradí i s většinou těžkých kovů.

2. Nesahejte si na tvář špinavýma rukama

Jednou z odpovědí na otázku, jak se zbavit akné, je eliminace častého zlozvyku – sahání si na obličej. Patří mezi zdaleka nejhorší věci, které mají na stav pleti negativní dopad. Důvod je prostý, na rukou je spousta bakterií a nečistot, jež se mohou dostat do pórů a způsobit zánět. Proto si ruce nezapomeňte důkladně mýt a omezte škrábání a opírání o dlaně.

 

3. Hlavně pupínky nemačkat

Když se na tváři objeví černé tečky nebo zanícená ložiska, přirozeně máme tendenci je mačkat. Což je velká chyba, protože neodborným zásahem dochází ke zhoršení zánětu a prodloužení doby léčby. Nedá se nic dělat, musíte to vydržet a spolehnout se na účinky vhodně zvolené dermakosmetiky.

 

4. Čtěte si složení kosmetických přípravků

Chemické koktejly. Příhodné označení pro většinu produktů, které výrobci vydávají za zdraví prospěšné. Stačí si však pozorně přečíst složení a bude vám jasné, proč je nepoužívat. Obecně platí, že méně je více – komplexní péči o pleť mnohem lépe zajistí jeden šetrný přípravek.

 

5. Vyvážený jídelníček s obsahem vitamínů a živin

Zvýšená tvorba kožního mazu může být reakcí na nevhodnou stravu. Změna jídelníčku vám v tomto směru jedině prospěje – nejen akné, ale také vyrážky všeho druhu a ekzém lze vyléčit pomocí zdravé rostlinné stravy a vyřazením bílé mouky, rafinovaného cukru a masných výrobků. Kůže se neobejde bez vitaminů (potřebuje především „béčko“, „céčko“ a „éčko“), křemíku a dalších stopových prvků.

6. Pozor na časté oplachování vodou

Jedním z nešvarů bývá vysoušení pokožky v důsledku častého omývání. Lidé se sklonem k akné by si měli obličej mýt jen dvakrát denně – ráno kvůli odstranění bakterií nahromaděných během noci a večer z důvodu odstranění nečistot, které se na tváři přichytí během dne. Plať v obličejové části je mnohem jemnější než jinde a časté mytí ji zbytečně oslabuje. Namísto kohoutkové vody samozřejmě můžete používat zmíněnou micelární vodu, která je šetrnější a účinněji tvář čistí.