6 způsobů, jak si užít sport v přírodě

Chcete začít sportovat, ale nemáte rádi uzavřené prostory a v nich spoustu lidí? Vyhněte se cvičení v posilovnách a užijte si aktivní život venku. Poradíme vám, jaký sport do přírody si vybrat a proč se mu začít věnovat už dnes.

 

1) Správný sport

Nejdůležitějším krokem je výběr správného sportu. Ten by vás měl bavit a měli byste se na něj těšit. Jen tak u vybrané aktivity vydržíte a neztratíte motivaci hned první den. Vybírejte si sporty, které můžete dělat v přírodě a užívat si tak téměř každé roční období.

 

2) Oblíbená chůze

Mezi nejpřirozenější aktivity patří rozhodně chůze. Při chůzi budete nejen hubnout, ale podpoříte i svůj imunitní systém. Chůzi oceníte i z toho důvodu, že jedinou potřebnou pomůckou jsou kvalitní boty. Vybrat si můžete například z široké nabídky Vivo Barefoot nebo vyzkoušejte ponožkoboty Skinners.

 

3) Jízda na kole

Zapomeňte na nudný rotoped, kdy se nemůžete kochat okolní přírodou a raději přesedlejte na klasické jízdní kolo. Začínejte u kratších tras, což může být cesta do obchodu nebo třeba do práce. Následně přidávejte kilometry a naplánujte si cyklistický výlet. V tomto případě nezapomeňte kvalitní boty na kolo.

 

4) Výlety s rodinou

Výhodou sportování v přírodě je i příjemně strávený čas s rodinou. Užijte si výlet po okolí nebo prozkoumejte vzdálenější místa. Vezměte s sebou partnera, děti, ale klidně i čtyřnohého domácího mazlíčka. Uvidíte, že společné zážitky vás budou bavit.

 

5) Čas jen pro sebe

Nebojte se do přírody vyběhnout nebo vyjet na kole i sólo. Stejně jako chvíle s rodinou si užijete i čas sami pro sebe. Zapomeňte na chvíli na veškeré starosti a věnujte se jen přírodě kolem, sportovní aktivitě a raději přemýšlejte nad něčím, co vám dělá radost.

 

6) Poznávání nového

Vychutnejte si každý okamžik v přírodě, který se tak často mění. Poznejte nová místa, nové lidi a třeba i nové sportovní aktivity. Buďte otevření příležitostem, jak žít svůj život opravdu naplno.