8 důvodů, proč začít odšťavňovat

Možná si říkáte, že ovoce nebo zeleninu sníte raději čerstvé, místo toho abyste si z nich připravili čerstvou šťávu. Podívejte se však na důvody, které vás přesvědčí o tom, že čerstvá ovocná nebo zeleninová šťáva dokáže s vaším tělem divy.

 

1) Určitě už jste slyšeli o tom, že byste měli denně sníst alespoň pět porcí zeleniny a ovoce. Pokud nejste schopni takové množství zeleniny a ovoce sníst, tak odšťavňování je tou nejlepší možností, díky které do sebe dostanete potřebné vitamíny a živiny. Stačí si vybrat kvalitní odšťavňovač, který většinu práce odvede za vás, a poté si denně dopřát alespoň 200 ml čerstvé šťávy.

2) Výhodou čerstvé šťávy je, že tímto způsobem do sebe dostanete až pětkrát tolik vitamínů než z nezpracovaného ovoce nebo zeleniny. Zároveň se šťáva vstřebá do čtvrt hodiny a vaše tělo se nemusí namáhat složitým trávením. Čerstvá šťáva je velmi dobře stravitelná a již po týdnu pití na sobě můžete pozorovat změny v přílivu nové energie.

3) Pokud chcete začínat ráno s úsměvem a vykročit do nového dne s energií, tak není nic jednoduššího než si ihned po probuzení připravit čerstvou šťávu. Vyzkoušet můžete oblíbenou pomerančovou, ale také jablkovou nebo i jinou. Tento zdravý nápoj působí skoro stejně jako energy drink nebo káva, ovšem je mnohonásobně zdravější.

4) Při odšťavňování dochází k uvolňování vlákniny. Rozpustná vláknina, kterou doplňujete pravidelným pitím čerstvých šťáv je ideální, pokud chcete zhubnout a redukovat svou váhu. Budete překvapeni, jak rychle budete hubnout, a to i s minimálním denním pohybem.

5) Stres je v současné době každodenním parťákem většiny z nás. Pokud přemýšlíte jak se stresu rychle a účinně zbavit, tak do těla doplňte potřebné vitamíny. Mezi nimi vitamín A, B, C, ale také E. Zároveň doplňte zinek, hořčík a selen. Všechny tyto zdraví prospěšné látky najdete v čerstvých šťávách.

6) Pravidelným pitím čerstvých šťáv se velmi rychle zbavíte psychické nepohody, rozmrzelosti a smutku. Navíc podpoříte svou imunitu a zvýšíte obranyschopnost vašeho těla. Vyhnete se tak civilizačním nemocem a můžete se zbavit také bolestí kloubů a snížit vysoký tlak.

7) Velkou výhodou odšťavňování je také úspora času, kterou byste strávili v kuchyni při přípravě ovocného nebo zeleninového salátu nebo jiného pokrmu. Pokud máte nedostatek času, tak rozhodně oceníte, že stačí omytou a očištěnou zeleninu nebo ovoce vložit do odšťavňovače a za pár okamžiků už si jen dopřát čerstvou šťávu.

8) Pokud máte problémy s trávením, tak pro vás může být velmi náročné najít tu správnou stravu, která vám upraví zažívání a ulehčí vašemu trávení. Některá kořeněná jídla, maso a další potraviny způsobují přemnožení bakterií ve střevech a často vás tak může trápit bolest břicha a nadýmání. Ovocné a zeleninové šťávy podpoří správnou funkci trávení a kvalitní odšťavňovač OS-101 se tak stane právem vašim nejlepším přítelem, už jen třeba díky rychlému a jednoduchému čištění, bezpečnostnímu spínači nebo protiskluzovému zabezpečení pro co nejpříjemnější používání a zajištění stability. Odolnost a dlouho životnost zajišťuje odstředivka z ušlechtilé oceli, ovocné šťávy můžete tedy bez obav připravovat pro sebe a svou rodinu každý den, klidně i celoročně.