Pánské spodní prádlo z přírodních materiálů – proč volit nejlépe bavlněné?

Zdálo by se, že v sortimentu pánského spodního prádla již bylo vše vymyšleno a vyrobeno, ale opak je pravdou.  Pánské boxerky a pánské trenýrky jsou nedílnou součástí oblečení již přes stovku let, a přece se v posledních letech mění.

 

Prádlo jako móda

Pánské prádlo, stejně jako i jiné kousky oblečení, podléhají módním trendům. K dispozici jsou tak různé velikosti, barvy nebo i motivy potisků a každý si tak může vybrat přesně podle svého vkusu. Jak se však v takové spoustě variací prádla máme vyznat? V katalozích módních značek je často pánské spodní prádlo téměř bezvýznamnou zastrčenu položkou, jako by snad ani nešlo o zajímavé produkty. Přitom je opak pravdou. Při koupi však nevybírejte pouze podle vzhledu, ale zejména podle použitých materiálů. Proč?

 

Umělá vlákna jsou hazardem

Celosvětová produkce pánských trenýrek a pánských boxerek roste se zvyšujícími se nároky na kvalitní pánské spodní prádlo. Každá větší značka prádla se svoje továrny snaží přemístit do rozvojových, kvůli levným nákladům na výrobu. Z hlediska globalizace byl přesun produkce textilu do zemí třetího světa logickým krokem a dokud se mzdové podmínky v těchto oblastech alespoň částěčně nepřiblíží západním zemím, bude jejich produkce situována právě tam. Aniž bychom si to uvědomovali, roste tím tak i ekologická zátěž ve zmíněných oblastech. Ideální bavlněný materiál je pak často kobinován se syntetickými vlákny polyesteru a polyurethanu, které jsou pro kontakt s pokožkou méně příjemné a nejsou vhodnější ani z hlediska zdravotních hledisek, na rozdíl od prádla bavlněného. Nemluvě o tom, že mnoho syntetických materiálů se vyrábí z ropy.

 

Vhodnější jsou také materiály bez přidaných barviv, která mohou zhoršovat zdravotní problémy.

Pokud chcete jistotu, že vaše spodní prádlo je vyrobené z kvalitního materiálu, místo velkých značek dejte přednost českému výrobci. Tím si zajistíte nejenom to, že bude zdravotně nezávadné, ale také podpoříte český textilní průmysl, který je bohužel v náporu zahraničního trhu značně upozaděn.

Myslete tedy na všechno i při výběru spodního prádla.