8 tipů, jak bezproblémově prodat dům

Rozhodli jste se koupit nový dům a starý dům prodat nebo se chcete přestěhovat do menšího bytu? Prodej domu rozhodně nemusí být složitý a zdlouhavý, stačí se inspirovat tipy, jak prodat dům a využít k tomu veškeré zmíněné možnosti.

 

1) Stanovte správně cenu

Při prodeji domu myslete na to, že správně stanovená cena je tím prvním, na co se potencionální kupující dívá. Cena prodávaného domu by měla být stanovena s ohledem na místo, vybavenost dané lokality, dispozice domu a také jeho stav.

 

2) Inzerujte nemovitost

Prodávanou nemovitost byste měli inzerovat na veřejných internetových portálech s nemovitostmi, v tištěných katalozích nebo také v nabídce realitních kanceláří. Inzerát by měl obsahovat pravdivé informace, které kupujícímu napoví, co konkrétně mu nabízíte.

 

3) Připravte nemovitost k prodeji

Je důležité připravit nemovitost k prodeji tak, aby vypadala dobře nejen na fotografiích, ale aby zaujala také na osobních prohlídkách. Prodávaná nemovitost by měla být uklizená, bez osobních věcí a je dobré, pokud bude působit útulným, svěžím a příjemným dojmem.

 

4) Vytvořte kupní smlouvu

Hlavním dokumentem, který potřebujete k prodeji domu nebo bytu je kupní smlouva. Ta by měla obsahovat všechny, zákonem dané nezbytnosti. Je dobré, pokud bude tato kupní smlouva zkontrolována právním poradcem.

 

5) Oslovte realitní kancelář

Pokud chcete dům prodat bez problémů, rychle a ušetřit za právnické služby, tak si vyberte realitní kancelář, která vám všechno toto zajistí. Navíc za vás může jít i na prohlídky s potencionálními kupujícími a zodpovědět všechny dotazy, na které byste vy neznali odpověď.

 

6) Využijte komplexní služby

Výhodou realitní kanceláře jsou komplexní služby, které nabízí. Využít tak můžete realitního makléře, který vám pomůže stanovit reálnou prodejní cenu, vytvořit prodejní inzerát, zajistit profesionální fotografie, ale také zajistit právní servis.

 

7) Příjemné vystupování a fér jednání

Dobrého makléře poznáte podle příjemného vystupování. Vždy vám odpoví na vaše dotazy, pomůže vám při hledání zájemců o nemovitost a bude jednat s vámi i s kupujícími férově.

 

8) Možnosti financování

Pokud využijete k prodeji domu služeb realitní kanceláře, velkou výhodou je také to, že tato může nabídnout kupujícímu výhodnější financování nemovitosti. Realitní kancelář se orientuje na trhu s nemovitostmi a často má také možnost výhodnější hypotéky od banky.