Aby se zimní dovolená povedla, zvažte zavazadla

Stále oblíbenější se stávají zimní dovolené v zahraničních destinacích, kde jsou teploty na opačné straně teploměru než u nás. Tropické ostrovy, moře a palmy jsou příjemnou změnou v šedé a studené zimě. Při balení si ale dejte pozor na váhu zavazadel.

 

Útěk před adventem

Užít si nejen zimu, ale třeba i Vánoce v zahraničí je stále častější rozhodnutí především mladších generací. Vyhnout se stresu, nákupům a honbě za dokonalými svátky a užít si advent a třeba i Silvestr mimo nákupní šílenství je snem mnoha lidí, kteří si ho postupně plní. Letecké zájezdy navíc nabízí pohodlí a přesun do vysněného resortu během několika hodin. Vycestovat ale můžete nejen přes svátky, ale třeba i v mrazivém lednu či únoru, kdy místo na hory vyrazíte na pláž. Pozor si však dejte při balení zavazadel, aby vaše dovolená neměla hned od začátku hořkou příchuť, jejich váhu totiž letecké společnosti pečlivě hlídají.

 

I gram hraje roli

Při cestování autem nemusíte žádnou váhu hlídat, jednoduše si sbalíte to, co vás napadne. Při cestě letadlem ale musíte být obezřetní, protože letecké společnosti mají nastavené váhové limity, za jejichž překročení si už musíte zaplatit. Konkrétní podmínky je potřeba si zjistit u společnosti, se kterou na svou dovolenou letíte, protože povolené limity se mohou lišit. Zavazadlo i příruční zavazadlo tak ideálně zvažte ještě doma, ať pak už na letišti nemusíte nic řešit. Pomůže vám Orava váha na zavazadla, se kterou snadno zvážíte vše, co potřebujete a zjistíte, zda se vejdete do stanoveného limitu. Vše vidíte na přehledném LCD displeji a to včetně informace o vnitřní teplotě. Pohodlná funkce TARE určená k dovažování zavazadel vám ulehčí práci, navíc si můžete vybrat jednotku vážení mezi kilogramem a librou. Maximální zatížení váhy je 50 kilogramů, což ani nevyužijete, protože váhové limity jsou mnohem nižší.

Ušetřete v kufru pár gramů a váhu si přibalte s sebou i na dovolenou, abyste stejně pohodlně mohli na jejím konci nastoupit do letadla a domů si dovezli jen vzpomínky na krásné zážitky.