Jak vybrat správný filtr na vodu

Rozhodli jste se pro zdravý životní styl a filtraci vody? Otázkou zůstává, zda si pořídit filtrační konvici nebo vyzkoušet ověřené nádobové filtry, případně mechanické nebo sprchové filtry. Zjistěte o těchto filtrech víc a vyberte si typ filtru, který se bude hodit právě vám.

 

Jak vybrat filtr

Při výběru filtru na vodu máte hned několik možností, jaký filtr si pořídit. Pokud chcete mít neustálý přísun pitné vody, tak si vyberte filtr na vodovodní kohoutek. Nebudete muset myslet na napouštění vody do filtrační konvice. Výhodou filtru na kohoutek je odfiltrování chlóru, zlepšení chuti a vůně vody, a v neposlední řadě také ochranná spotřebičů proti vodnímu kameni.

 

Na co si dát pozor

Kromě chuti a vůně vody si dejte pozor na to, co obsahuje. Zjistit to můžete i pomocí otestování vody. Následně si pořiďte filtr na vodu, který funguje na základě uhlíku. Uhlík sám o sobě dokáže pohltit velké množství organických a anorganických nečistot. Pomocí uhlíkových filtrů na vodu dokážete vodu zbavit herbicidů, pesticidů, dokonce i zbytků antibiotik, které se ve vodě mohou objevit.

 

Co obsahuje filtrovaná voda

Filtrovaná voda je srovnatelná s čistou vodou ze studánky, která může být označována dokonce i za kojeneckou. Pokud vodu filtrujete a následně byste tuto filtrovanou vodu dali na analýzu, zjistíte, že neobsahuje hormony, dusičnany, železo ani další látky, které se do vody dostávají průmyslovými procesy a zdravotnickým odpadem. Lidské tělo se skládá až téměř ze 70 % z vody. Čistá a pitná voda je důležitá pro správné fungování našeho organismu. Pokud chcete udělat něco pro své zdraví a podpořit svůj imunitní systém, vyzkoušejte filtrování vody.

 

Kdy použít mechanické filtry

Filtry na vodovodní kohoutky dokážou odstranit pevné částice z vody. Zajímavostí je sledování procesu filtrace přes průhledné pouzdro na filtru. Mechanický filtr oceníte také v případě, že máte tvrdou vodu a ničí vaše spotřebiče, případně zanáší vodovodní baterie kamenem.

 

Výhoda nádobových filtrů

Do kanceláře nebo na chatu se hodí i nádobové filtry. Filtrační konvice jsou vyrobeny ze skla, jedná se tedy o ekologický produkt, kterým nezatěžujete životní prostředí. Při použití nádobových filtrů musíte myslet na to, abyste si vodu připravili předem.

 

Sprchové filtry

Pokud máte problémy s citlivou a suchou pletí, je pro vás filtrovaná voda tím pravým. Sprchový filtr zbavuje vodu chlóru a je ideální i pro novorozence. Voda, která prochází sprchovým filtrem je určena pro koupel, pro pitnou vodu vždy použijte klasický filtr na vodu, případně mechanický filtr.