Ani muži se v módě nemusí bát barev

V zimě se většinou zabalíme do jednobarevných svetrů a bund a tak to na ulicích vypadá poněkud pochmurně. Občas je vidět barevná šála nebo čepice, většinou se ale držíme spíše tmavých barev. Na jaře je ale v módě čas pro trochu hravosti.

 

Šeď na ulicích

Černá, šedá, hnědá, zelená a tmavě modrá jsou přesně ty barvy, které vidíme v zimních ulicích nejčastěji. Není divu, jsou univerzální, hodí se ke všemu a navíc nemusíme přemýšlet nad doplňky nebo kombinací s dalšími kousky outfitu. Když se ale na pultech květinářství objeví první primule a hyacinty, kromě přírody začneme rozkvétat i my a těšit se na jaro. Dámská i pánská móda tak začne být barevnější, zábavnější a tak trochu hravá, stejně jako příroda. Muži se sice rádi drží oblíbených tmavých barev jako v zimě, módní trendy už ale pár let velí pravý opak. Nebát se barev a vzorů je dnes moderní a také více slušivé. Pro začátek můžete volit umírněnější motivy a pomalu se učit je kombinovat s ostatním oblečením. Barvy nejsou určené jen na sport a volný čas, potkáte se s nimi i na košilích a páscích.

 

Vybarvěte se

U některých profesí je samozřejmé, že nemůžete vyrazit v mikině a teplácích, které sice odpovídají poslední módě, ale nejsou vhodné pro danou práci. Trochu barev a jara si ale můžete dopřát i v případě, že nosíte obleky nebo formálnější oblečení. Barevné ponožky jsou v módě už několik sezón a vyjadřují také drobnou rebélii proti formalitám a upjatosti. Stejně tak i vtipné boxerky, které jsou pod oblečením schované, ale rozhodně vám dodají lepší náladu než klasický styl s proužkem. Ve volném čase je pak naprosto na místě držet krok s módou a nebát se barev a jejich kombinací. Pokud se necítíte, můžete vzít pro začátek třeba jen tričko s divočejším vzorem a k tomu jednobarevné kalhoty nebo džíny.

Barvy k jaru patří a tak je jen na nás, zda zůstaneme u černé a šedé, nebo se přestaneme bát i těch ostatních.