Auta na CNG představují výhodnou alternativu

Pokud uvažujete o koupi nového vozidla, je vhodné si ujasnit, jakému typu pohonu dáte přednost. V dnešní době se už příliš nevyplatí investovat do tradičních aut na benzín, potažmo na naftu. Raději se poohlédněte po jiných možnostech, které do budoucna přinesou řadu výhod. Zajímavým řešením je nákup auta na CNG.

 

Ekologický a cenově příznivý způsob dopravy

Stlačený zemní plyn, který pro potřeby automobilového odvětví nese zkratku CNG, je užitečný hned z několika důvodů. Auta na CNG jsou nepochybně moderním typem vozidel, neboť berou v potaz zvýšený ohled na ekologii.

Používáním zemního plynu dochází k výraznému omezení vypouštění oxidu uhelnatého do ovzduší během jízdy, a to až o 25 procent oproti benzínu a naftě. Kromě toho jsou auta na CNG bezproblémová z hlediska chodu, jejich motor je méně zatěžovaný, takže vydrží déle než klasické spalovací motory. Ušetříte tak za servis vozidla a jeho případné opravy.

Kromě toho je CNG poměrně levnou záležitostí, takže vás ani tankování nevyjde draho. Do jisté míry to kompenzuje přeci jen vyšší pořizovací náklady, i když jde cena aut na CNG v poslední době poměrně razantně dolů. Možná to souvisí s tím, že jsou daleko dostupnější CNG stanice. Ještě před několika lety bylo poměrně obtížné najít CNG stanici, a to i ve větších městech. Dnes je situace o poznání lepší. Síť čerpacích stanic, kde se dá natankovat stlačený zemní plyn, se neustále rozšiřuje.

 

Jízda bez zbytečného hluku

Jako uživatelé auta na CNG oceníte ještě jednu zásadní věc, a to tichý chod vozidla. Motor během jízdy slyšíte jen minimálně, což lze označit za posun kupředu oproti vozidlům, ve kterých jsou zabudované klasické spalovací motory.

CNG má jistě budoucnost. Ne náhodou tuto možnost volí stále více řidičů. Jde o ekologické řešení, které vám zajistí pohodovou jízdu na kratší i delší vzdálenosti. Automobilky přicházejí s neustálými inovacemi, díky čemuž jsou auta na CNG oblíbená po celé Evropě, Česko nevyjímaje.