Barmská kočka je velice učenlivá

Většina koček jde do neznámých míst opatrně a takzvaně našlapují, než udělají další krok. Co kdyby tam bylo nebezpečí. V případě těchto koček tomu je úplně naopak. Barmská kočka patří k těm nezvídavějším plemenům vůbec. Mají doslova pro strach uděláno a cokoliv je zajímá, jdou okamžitě prozkoumat, aby věděli, na čem ve skutečnosti jsou. I proto jako jedny z mála koček ocení nové hračky a prostory, které mohou prozkoumávat a mít tak o další hodiny plné zábavy postaráno. Dokonce chodí i se svým páníčkem ven na procházky na vodítku, nebo pokud žijí v domku se zahradou, neustále svého páníčka pronásledují, aby jim náhodou někam neutekl.

 

Kočka, co je empatická

Spousta koček si zachovala svou divokost, tedy nejsou zcela odkázané na své majitele a lásku dokazují odlišným způsobem, na který si musíme prostě zvyknout. To ale v žádném případě neznamená, že nás nemají rády. Barmské kočky ještě vynikají svou empatií a soucítěním se svým majitelem. Pokud je někomu v jejich okolí špatně, smutno, nebo naopak jsou veselí a barmská kočka k němu má cit, hodně rychle to na ní poznáte. V případě, že je člověk smutný, snaží se ho rozveselit, pokud je člověk nemocný, je hodně času s ním a v případě radosti se chová jako splašená a neustále si s něčím hraje a na svého majitele doráží. Podobně na tom je i Turecká angora, která je klidné povahy, ale je na svého majitele také velmi citově vázaná.

To, že jsou kočky inteligentní nebo, jak někdo tvrdí, vypočítavé, ví asi každý. Ale už moc lidí neví, že plemeno barmských koček svou inteligenci povýšilo o dost výš. Dokážou totiž poslouchat na jednoduché povely. Mezi ně patří povel sedni, lehni, umí přinášet hračky nebo čekat či na slovo mňoukat. Pochopitelně všechno chce čas a trpělivost a u každé kočky to trvá jinak dlouhou dobu. Nicméně výsledek rozhodně stojí za to. Během učení používáme metodu něco za něco: za daný povel dostane odměnu v podobě pamlsku pro kočky. Proto raději kupujte takové, po kterých nebude přibírat na váze, širokou nabídku najdete na www.mujmazlik.cz.