Bazén nemusí být starost

Když si pořídíte bazén, chcete si jej užívat. Posléze ale zjistíte, že okolo bazénu je spousta práce. Zejména, když se v něm střídají různé návštěvy, pořádáte párty, děti si zvou kamarády. Jsou momenty, kdy litujete, že jste si jej pořídili. Někdy prostě musíte zatnout zuby a když už není zbytí, jako třeba když si vaše děti v bazénu hrály s barevným slizem a voda je rudofialová a vy se toho nemůžete žádnou filtrací ani čištěním zbavit, pak jej musíte vyčerpat a napustit znovu. To stejné vás většinou čeká na konci sezóny, až na to, že napouštění bude až příští rok.

Vyčerpat vodu z bazénu ovšem může být s dobrým čerpadlem snadné. Kvalitní ponorné čerpadlo dokáže vyčerpat vodu až téměř do dna, a navíc jej můžete použít nejen na čerpání vody z bazénu, ale i třeba na vyčerpání vody ze sklepa po velké bouřce, nebo z rybníčku či jezírka, které zdobí vaši zahradu.

Ponorné čerpadlo Kärcher SP 5 Dual lze používat jak pro čistou, tak i špinavou vodu. Spolehlivě odčerpá znečištěnou vodu s částicemi nečistot do 20 mm. Variabilní filtrační koš lze přepnout ze sání špinavé vody na ploché, a tak vyčerpat vodu téměř do sucha (1 mm). Jeho maximální průtok je 9500 l/h, využijete jej při čerpání ze zatopených sklepů i k odčerpání vody z jezírek nebo bazénů. Keramické kluzné těsnění používané i u profesionálních zařízení se postará o mimořádně dlouhou životnost čerpadla. Plovákový spínač s automatickým spínáním a vypínáním je navíc umístěn na kolejnici a vertikálně nastavitelný pro nízkou spínací hladinu. A díky rychlospojce Quick Connect jde připojení 1 1/4″ hadice rychle a nekomplikovaně od ruky.

Chcete se inspirovat dalšími chytrými nápady? www.karcher.cz, www.svetcisteni.cz