Pitbike: zábava pro milovníky jedné stopy

Pitbiky se k nám dostaly až v posledních letech, přesto jejich obliba stále stoupá. Jsou zábavné, lehké a nebudete je chtít odložit.

 

Nejen do depa

Původně byly tyto malé motorky určeny k pohybu závodníků a členů jejich týmu po závodním depu a pit line. Na závodních okruzích a drahách je často potřeba přejít z jedné strany na druhou, za den tak nachodíte i několik kilometrů. Jakákoli možnost rychlejšího dojezdu a zkrácení vzdálenosti je proto vítaná. Odtud také pochází název pitbike, který se zažil i pro motocykly určené na silnici i do terénu. Pitbajky vám mohou přinést spoustu zábavy i adrenalinu, jsou malé, lehké a dobře se s nimi manipuluje. Jsou populární u jezdců, kteří je mají jen tak pro radost a zážitek, a také je možné na nich závodit. I při běžné používání pro zábavu vám pomůže zlepšit techniku jízdy, najít jistotu nebo trénovat na motocykl klasické velikosti.

 

Pro získání zkušeností

I když se pitbike může zdát jako vozidlo jen pro děti, opak je pravdou. Zábavu a a adrenalin na něm vyhledávají především dospělí. Malá motorka je skladná a dá se dobře převážet, není tak problém si ji vzít s sebou na dovolenou nebo třeba na chatu a užívat si jízdy v terénu, co hrdlo ráčí. Vše, co se naučíte na pitbike, můžete později využít i na klasické motorce a jezdit tak bezpečněji. Pitbike je i řešením pro každého, kdo se na velkou motorku necítí nebo si ji nemůže dovolit, a přesto se nechce vzdát jedné stopy. Obsah motoru se pohybuje od 50 do 170 ccm svým výkonem dokážou překvapit, není to žádná hračka pro děti. Velkou výhodou je také malá výška, vhodná i pro menší postavy, které tak bez problémů dosáhnou na zem. A v neposlední řadě potěší i cena, která bývá nižší než u velké motorky. Levnější jsou i náhradní díly na pitbike a doplňky.

Malá a dobře ovladatelná motorka je ideální i pro naprosté začátečníky, kteří se na ní naučí jezdit a věřit sobě a svým schopnostem.