Bělení zubů není žádná věda

Lidé, kteří mají krásné a bílé zuby dané od přírody, mají velké štěstí. Mnoho ostatních ale musí bílé barvě zubů pomáhat, protože je mají zabarvené a úsměv se nedá nazvat oslnivým. Bělící pásky umí pomoci i vám.

Z časopisů i televize se na nás usmívají známé osobnosti a jejich úsměv je dokonalý. Rovné a krásné bílé zuby září z titulní strany a my toužíme po stejné dokonalosti i u zubů svých. Bezchybný úsměv je v dnešní době vizitkou nejen herců a zpěváků, ale i vysoce postavených manažerů, podnikatelů a každého úspěšného člověka.

Za tmavé zabarvení zubů ovšem nemůže jen vrozená dispozice, to by bylo příliš jednoduché. Nejvíce zabarví zuby potraviny, které konzumujeme a obsahují mnoho barviv, jako je červené víno, cola, káva, mrkev, červená řepa či borůvky. Ani kouření či žvýkání tabáku bělosti našich zubů nijak nepřidá. I přesto se nemusíme touhy po bílých zubech vzdát, bělící pásky nabízí revoluční způsob bělení zubů s prokázaným efektem. První výsledky jsou viditelné už po pěti dnech a pásky tak jsou uznávaným oficiálním prostředkem, jak zesvětlit zuby až o několik tónů. Po určené období (zpravidla 7 – 42 dní) se pásky používají každý den.

Používat pásky je jednoduché a zvládnete to v pohodlí domova. Před aplikací pásku si zuby osušte kapesníkem nebo papírovou utěrkou a připravte si pásky pro spodní i horní zuby. Odlepte kratší pásek z průhledné fólie a nalepte jej na spodní zuby, aniž by se dotýkal dásní. Přitlačte pásek prsty na zuby a pomocí nehtů ho vtlačte i do mezizubních prostor. Stejný postup opakujte i u pásku na horní zuby. Podle typu bělících pásků je délka terapie 30 nebo 60 minut, po uplynutí určené doby pásky odstraňte a zuby lehce opláchněte vodou.

Pro zachování bílé barvy zubů po skončení používání bělících pásků je vhodné zuby čistit pastou s bělícím účinkem, která nedovolí zubům opět zežloutnout. Můžete si tak užívat zářivý úsměv každý den.