Chcete auta střídat jako milenky? Operativní leasing vám to umožní!

Nové auto si koupit, nebo pronajmout na operativní leasing? Toť otázka. Nechme ale hovořit čísla. Vezměme do ruky kalkulačku a začněme počítat.

První položkou je cena nového vozu, která začíná na částce okolo tří set tisíc. V základní výbavě nutno podotknout. Za tempomat, parkovací asistent, zabudovanou navigaci a další vychytávky si samozřejmě budete muset připlatit. Cena vozu se tak může i zdvojnásobit. Stranou momentálně ponechejme luxusní modely, které vás mohou vyjít na několik milionů.

 

Půjčka na auto? Dobře počítejte, na kolik vás vůz vyjde!

Pořizovací cena vozu, která mimochodem už hodinu po jeho koupi klesá o několik desítek procent, ovšem není jedinou položkou, již je třeba brát v potaz. Roli zde hraje i způsob jeho financování. Cenu vozu navyšuje i půjčka na auto, respektive její úroky. I ty mohou cenu pořizovaného vozidla zásadně ovlivnit. Směrem nahoru samozřejmě.

 

Bez pojištění nikam nevyjíždějte!

Mezi další položky spojené s provozem nového vozidla patří pojištění – povinné ručení a havarijní pojištění. Povinné ručení je, jak ostatně napovídá jeho název, povinné, a havarijní doporučované. Obecně se ovšem dá říci, že nepojištěné nové vozidlo byste se neměli pokoušet ani nastartovat. Víte, jak to chodí. Smůla nechodí po horách, ale po lidech. Celý život jste pojištěni a nic se vám nepřihodí, pojistka vám vyprší a druhý den narazíte do stromu.

 

Pravidelný servis

A pak tu máme pravidelný servis, respektive pravidelné většinou dvouleté servisní prohlídky, jimiž většina výrobců dokonce podmiňuje své záruky. Jejich cena se pohybuje okolo deseti tisíc korun v závislosti na modelu a stupni opotřebení. Další náklady jsou spojené s výměnou oleje a dalších provozních kapalin, filtrů, stěračů, brzdových destiček a pneumatik. Už teď jste s největší pravděpodobností na částce, z níž se vám protáčí panenky, že?

 

Nové auto jen pro bohaté?

Provoz nového vozu rozhodně není levnou záležitostí. Abychom se vrátili k otázce vyřčené v úvodu tohoto článku, auto na splátky v podobě operativního leasingu v mnoha ohledech zní jako výhodnější řešení. Přinejmenším vás ušetří všech výše zmíněných nákladů. Vezměte si, že Škoda Fabia Acvive od společnosti Driveto.cz může být vaše za tři tisíce měsíčně. V klidu, bez stresu a bez tisíců mizících z bankovního účtu.

 

Zájem o operativní leasing vzrůstá

Není se čemu divit, že se auta na leasing těší velkému zájmu. Jejich hlavní výhodou je to, že o automobil se v podstatě nestaráte, jen jej využíváte. Péče o něj stejně jako veškerý servis jsou na bedrech leasingové společnosti. V případě jakékoliv poruchy jí jen zavoláte, ona si pro něj přijede a přistaví vám vůz nový. A podnikatelé si operativní leasing mohou dát do nákladů.

 

Neváhejte!

Pokud zkrátka nechcete řešit detaily auta, ale jde vám hlavně o bezproblémovou službu a především způsob, jak si splnit klukovský sen a každý rok těšit z nového auta, jste na dobré adrese. Ještě váháte? Neměli byste!