Chcete se naučit jezdit na motorce mimo silnice? Je tady první online enduro kurz.

V současné době přibývá lidí, kteří si koupí motocykl, chvíli jezdí „kolem komína“, ale brzy začnou přemýšlet, co dál. A tak po nějaké době logicky vyrazí za hranice. Nejdříve Alpy, Slovensko a okolní země, brzy ovšem přijde chuť na destinace „dobrodružnější“, jako jsou třeba mezi motorkáři populární Rumunsko či Albánie. Souvisí to i s tím, že v posledních letech spadají nejprodávanější typy motorek do kategorie „Adventure“, tedy v podstatě cestovní endura, určená k delšímu moto cestování.

Ovšem pokud chcete poznat krásy například zmíněného Rumunska (o Albánii ani nemluvě), je dobré vydat se i mimo asfaltové cesty. Nejen proto, že je to zde zcela legální, a tak si v terénu skutečně užijete nějaké to dobrodružství, ale zejména proto, že na mnoho zajímavých míst se po asfaltu prostě nedostanete. Ale co když jste zvyklí jezdit jen po silnici a do terénu si moc netroufáte? Řešením jsou různé enduro školy, které ovšem jednak nestojí úplně málo, ale také vám nemusí vyhovovat termín, místo apod. Navíc člověk si napoprvé všechno nezapamatuje, a tak mu spousta užitečným myšlenek a tipů může proklouznout mezi prsty.

Proto vznikl první online enduro kurz. Velice jednoduše a levně se v něm naučíte, jak jezdit na motorce v terénu, a to pod vedením člověka, který tomu opravdu rozumí – Zdeňka Gottvalda. Zdeněk je mimo jiné 23-násobným mistrem ČR v enduru, dále dvojnásobným mistrem a šestinásobným vicemistrem Evropy mezi jednotlivci, byl čtvrtý v Mistrovství světa a má spoustu dalších titulů a trofejí, na jejichž výčet zde není dost místa. Provede vás kurzem od úplných začátků, kde vysvětlí základní ovládání motorky či manipulaci na místě, až po náročnější prvky, jako jsou výjezdy, sjezdy, driftování a další.

To vše názorně, jasně a srozumitelně v pěti dílech video seriálu. Ve videu najdete nejen odborný výklad, ale i pomocné ukazatele a šipky, zvýrazňující vybrané důležité skutečnosti. Můžete namítnout, že online kurz není totéž, jako mít učitele přímo u sebe na místě. Do jisté míry je to pravda, ale na druhou stranu má online výuka zřejmé výhody. Například si kurz můžete pouštět kdykoliv a kdekoliv, a také si vše zopakovat kolikrát chcete – přístup ke kurzu je trvalý. Asi jako kdybyste si svého enduro lektora mohli vzít kdykoliv s sebou a on byl ochoten vám neomezeně vše znovu a znovu předvádět. Záběry se navíc dají stopnout či pouštět pomalu, abyste si prohlédli potřebné detaily. Přitom online kurz stojí jen zlomek ceny „reálných“ enduroškol!

A jak to vlastně funguje? Jednoduše. Zadáte svou mailovou adresu, načež dostanete potvrzující email s platebními instrukcemi. Po zaplacení vám již přijde na mail přístupové heslo a vy se můžete začít učit – svým tempem, po neomezenou dobu.

Pokud byste ale přece jen raději vše vyzkoušeli pod osobním vedením Zdeňka Gottvalda, i to je možné. Nabízíme totiž i praktické kurzy školy jízdy v terénu, určené jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilejší jezdce, a to s individuálním přístupem.

Tak to zkuste a naučte se jezdit enduro!