Jaké nářadí vždy vozit v autě

V autě byste měli vozit povinnou výbavu, která je přímo dána zákonem. Kromě toho se vám však na cestě můžou přihodit i nepříjemnosti, které je zapotřebí ihned vyřešit. Je dobré vozit v autě alespoň základní výbavu a nářadí, které nezabírá příliš místa, ale dokáže vyřešit spoustu problémů. Inspirujte se nářadím, které se vyplatí mít po ruce.

 

Základní výbava do auta

Mezi základní výbavu, kterou sebou vozte je zvedák. Ten se vám hodí při opravě pneumatik a také když se chcete rychle podívat na podvozek auta. Nezapomínejte ani na klíč na kola s nástavci, adaptér na kolové matice nebo sadu na opravu defektu pneumatik. Samozřejmostí je baterka, která se v autě vždy hodí.

 

Sady nářadí

Skvělou volbou jsou sady nářadí, které jsou již uloženy v kufru a snadno se vám tak přenáší a také jsou snadno uskladnitelné v kufru auta. Vybrat si můžete například gola sadu, bez které se na cestách a při pravidelném cestování autem neobejdete. Na autě je velké množství matic a šroubů, které je potřeba dotahovat, odšroubovat a následně řešit problémy. Sada gol vám veškeré opravy urychlí a ulehčí. Ideální je pořídit velkou sadu, která by měla obsahovat také kleště.

 

Startovací kabely

Součástí každého auta by měly být také startovací kabely. Baterie v autě se vám může vybít tak, že necháte svítit světla, aniž byste měli motor v chodu. Také může nastat problém s baterií, kterou je někdy zapotřebí koupit novou. Pokud se však baterie jen vybije, tak startovací kabel umožní auto nastartovat a odjet s ním. Někdy můžete těmito kabely pomoct i jinému řidiči v nouzi.

 

Šroubováky

Co se týče šroubováků, tak si pořiďte univerzální šroubovák, nejlépe s výměnnými hlavicemi. Samozřejmě si můžete do auta pořídit celou sadu šroubováků a mít tak po ruce různé velikosti a druhy. Univerzální šroubovák vám ale zabere méně místa a navíc si k němu můžete dokoupit sadu hlavic, která bude obsahovat také křížové hlavice.

Oprava a měření tlaku v pneumatikách

Je dobré mít v autě také sadu na opravu defektu pneumatik, kromě toho se hodí i měřič tlaku. Na velkém množství benzin sice měřič tlaku je, navíc je jeho součástí i kompresor, ale také se může stát, že budete potřebovat tlak v pneumatikách změřit i jinde a žádná tankovací stanice nebude poblíž.

Kromě tlaku v pneumatikách byste měli řešit také stav pneumatik, hloubu jejich dezénu a jejich přilnavost na silnici. K vyvážení pneumatik pak slouží geometrie kol. Kvůli tomuto „zákroku“ je však vhodné alespoň jednou v roce navštívit servis, kde vám kola seřídí. Kvalitní pneumatiky jsou pro bezpečnou jízdu jedním z nejdůležitějších faktorů, proto jim věnujte dostatek pozornosti a péče.