Chraňte svůj domov pomocí elektronického zabezpečovacího systému

Pocit bezpečí ve vlastním domově je velmi důležitý. Abyste jej dosáhli, je mnohdy třeba sáhnout právě po elektronickém zabezpečovacím systému. Co všechno dokáže? A kolik vás takové řešení bude stát?

 

Co zabezpečovací systém ochrání

Jako elektronický zabezpečovací systém se označuje alarm k ochraně nemovitosti a předmětů proti odcizení a vloupání. Pokud se přitom rozhodnete pro moderní variantu zabezpečovacího systému, můžete se těšit hned na několik užitečných funkcí.

Tyto systém zabezpečení domácnosti například umí rozpoznat, že právě došlo k vloupání do vašeho domova prostřednictvím dveří, okna či terasy. Také detekují požár a únik plynu. A rovněž dokáží reagovat na záplavu způsobenou přetékající vanou či umyvadlem.

 

Pomocí zabezpečovacího systému můžete ovládat různé prvky

Moderní zabezpečovací systémy uživatelům umožňují, aby jejich prostřednictvím ovládali i vybavení v rámci domácí automatizace. To znamená, že například dokáží ovládat bránu a v případě potřeby také umí zapnout nejrůznější elektrospotřebiče (například ventilátory či topení).

Pořídit si můžete také variantu s programovatelným kalendářem, díky níž budete moct vše ovládat s ohledem na aktuální čas i den v týdnu.

 

Délka instalace zabezpečovacího systému

Doba potřebná pro instalaci zabezpečovacího systému se odvíjí od toho, pro jakou variantu se rozhodnete. Například bezdrátové systémy na baterie lze instalovat v řádu pouhých několika hodin.

Naopak pokročilejší sběrnicové zabezpečovací systémy, které využívají kabelové rozvody, vyžadují natažení kabeláže. S ohledem na tento fakt proto jejich instalace zabere i několik dní.

 

Kolik stojí zabezpečení domácnosti?

A na závěr se ještě podíváme na finanční stránku věci. Pokud se rozhodnete pro jednoduché bezdrátové systémy, můžete orientačně počítat s částkou od 6 do 30 tisíc korun. Pokročilejší modely jsou poté k dispozici v cenové hladině od 30 do 50 tisíc korun.

Pokud toužíte po tom nejlepším na trhu a chcete opravdu propracované řešení, může se cena zabezpečovacího systému přehoupnout i přes hranici 100 tisíc korun.

Více informací o možnostech zabezpečení bydleni najdete na www.defendit.cz.